518rozdzialy 2018-08-18 02:36:48

Aktualności

Aktualności 4 sierpnia 2018 wyświetleń: 98

5 sierpnia - 18 Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia Duszpasterstwa

Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła

5.08.2018

1.      Witamy Ks. Vadima Us naszej Wspólnocie Duszpasterskiej przy kościele św. Audoen’a. Ks. Us pochodzi z Białorusi, przyjął święcenia kapłańskie w Towarzystwie Chrystusowym w roku 2012. Do tej pory ks. Vadim pracował jako wikariusz w parafii w Dobrzanach, woj. zachodniopomorskie.

2.      Trwa zbiórka na ubezpieczenie naszego kościoła. Koperty na ten cel wyłożone są na stoliku przy wyjściu. Na ubezpieczenie kościoła wpłynęło w ubiegłą niedzielę z ofiar w kopertach € 290. Do tej pory zebraliśmy €5,595. Zostało do zebrania €4,871.40. Bóg zapłać wszystkim którzy już złożyli ofiarę na ubezpieczenia naszego kościoła.

3.      Prosimy o zgłaszanie dzieci na kurs przygotowujacy do I Komunii św. Zgłoszenia proszę dokonywać osobiście do ks. Mateia w zakrystii lub w Biurze Duszpasterstwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 września po Mszy św. o godz. 12:30, w salce św. Anny.

4.      Odzew na apel o wolontariuszy do obsługi Drogi Pielgrzymów “Pilgrim Walk” w naszym kościele jest bardzo dobry. Dziękuję wszystkim osobom które zgłosiły się do tego zadania. Kościół św. Audoen'a został wybrany przez organizatorów Swiatowego Spotkania Rodzin w Dublinie jako jeden z siedmiu kościołów stacyjnych na "Drodze pielgrzymów". Pomoc wolontariuszy będzie potrzebna w okresie od 18 do 25 sierpnia 2018. Wolontariusz nie musi znać bardzo dobrze j. ang.; wybiera okres dnia kiedy będzie mógł przyjść do pomocy: rano od 9:00 do 12:00, w południe od 12:00 do 15:00, lub po południu od 15:00 do 19:00. Obsługa pielgrzymów będzie polegała na przywitaniu, przekazaniu gotowych opisów historii naszego kościoła i  podpieczętowaniu tzw. 'paszportu', który każdy pielgrzym będzie miał ze sobą. Zgłoszenia przyjmuje ks. Stanisław.

5.      W ubiegły piątek i sobotę grupa wolontariuszy porządkowała teren przed kościołem i w ogródkach przy kościele. Efekt ich pracy jest godny podziwu. Dziękuję wszystkim wolontariuszom. Dwa wazony ceramiczne, dwa bukszpany, ziemia i środki do pielęgnacji roślin zostały zakupione z funduszu ‘Ofiara jednorazowa na utrzymanie kościoła’- koszt: €358. Podarowane kwiaty, praca i serce włożone w upiększenie wejścia do naszego kościoła wielokrotnie przekraczają sumę na zakup części materiałów.

6.      W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:30.

7.      Pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana przez nasze Duszpasterstwo planowana jest na 28 maja - 4 czerwca 2019 r. Program pielgrzymki jest do pobrania ze strony internetowej Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen’a; koszt 4,990 tys zł i 200 USD. Wylot do Ziemi Świętej będzie bezpośrednio z Dublina a nie jak wcześniej planowano z Warszawy.

8.      Osoby które chcą wziąć udział we Mszy św. z Papieżem Franciszkiem w niedzielę 26 sierpnia o godz. 15:00 w Phoenix Park proszę o wypełnienie formularza/zamówienia biletów. Osoba wypełniajaca formularz może zamówić maksymalnie 6 biletów; podaje swoje imie i nazwisko z telefonem i adresem mejlowym, oraz imiona i nazwiska zgłoszonych osób bez telefonów i adresów. Formularze można złożyć podczas zbierania tacy, wrzucić do skarbonki z ofiarami za świeczki przy wyjściu z kościoła, lub doręczyć jednemu z księży w zakrystii. W niedzielę 26 sierpnia uczestnicy Mszy św. w Phoenix Park zbiorą się w kościele św. Audoen’a i całą grupą przejdą do wskazanego sektora. Godzina zbiórki w niedzielę zostanie podana w ogłoszeniach in a stronie internetowej Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen’a.

9.      W sobotę 11 sierpnia o godz. 10:00 prosimy wolontariuszy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

10.  Film o Papieżu Franciszku w jęz. angielskim; od piątku 10 sierpnia do czwartku 16 sierpnia w kinach w Dublinie będzie wyświetlany film o Papieżu Franciszku: „A Man of His Word“ (Człowiek który postępuje zgodnie z tym co mówi). Film ma być osobistą podróżą z papieżem Franciszkiem, a nie biograficznym dokumentem o nim.

11.  Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim błogosławieństwem i umacnia Waszą codzienność swoją obecnością. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

 

 

aktualizowano: 2018-08-04
cofnij drukuj do góry