Wydarzenia Duszpasterstwa

Wydarzenia Duszpasterstwa 20 lipca 2018 wyświetleń: 1400

Światowe Spotkanie Rodzin Dublin 18-25 sierpnia 2018

Dodane 24.08.2018

RTÉ wyemituje relację na żywo z wizyty Papieża Franciszka w Irlandii w sobotę 25 czerwca i niedzielę 26 sierpnia w RTÉ One, RTÉ2, RTÉ News Now, RTÉ Radio 1, RTÉ Raidió na Gaeltachta, RTÉ.ie i RTÉ Player.

Dublin "Camino" na Światowe Spotkanie Rodzin

‘Droga Pielgrzyma’ (Pilgrim Walk) rozpocząła się w sobotę 18 sierpnia i potrwa do soboty 25 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymi są zaproszeni, w ciągu jednego dnia lub kilku dni w ciągu tego tygodnia, do odbycia wędrówki. Polega ona na odwiedzeniu siedmiu wyznaczonych kościołów  i spędzeniu czasu na modlitwie w każdym z nich w intencji specjalnej dla rodzin przed zakończeniem wizyty, użuwając tekstu  modlitwy WMOF2018. Każdemu pielgrzymowi zostanie wydany paszport pielgrzyma, który będzie stemplowany w każdym kościele zgodnie z  pradawną tradycjią Camino św. Jakuba. Certyfikat ukończenia pielgrzymki zostanie ostemplowany, gdy pielgrzym dotrze do ostatniego z siedmiu kościołów. W każdym kościele będą wolontariusze , którzy spotkają się z pielgrzymami i podadzą paszporty pielgrzymom . Kościoły można odwiedzać w dowolnej kolejności.

Trasa na Pielgrzymki obejmuje następujące kościoły:

• Kościół Karmelitów św. Teresy, ulica Clarendon - temat jest "darem rodziców dla rodziny".

• St Francis Xavier's, Gardiner Street - tematem przewodnim jest rola nauczycieli w wzbogacaniu dzieci naszych rodzin.

• St Saviour's, Dominick Street - tematem jest Bóg, który chodzi z rodziną, gdy czasy są trudne

• St Michan's, Halston Street - dar dzieci dla rodziny

• St Michan's, Church Street - wspieranie daru przebaczenia wśród rodzin

• Kościół św. Audoena, High Street - dar dziadków dla rodziny

• Matka Boża z Góry Karmel (Whitefriars), Aungier Street - w sercu rodziny

Wszystkie kościoły będą otwarte codziennie od 9.30 do 19.00. Możesz pobrać mapę Pilgrim Walk w formacie PDF na stronie www.dublindiocese.ie/7-church-pilgrim-walk-for-wmof2018.

Watch the Papal Mass in your Parish  Several parishes are making arrangements to host live screenings of the Final Mass with Pope Francis on Sunday 26th August, for parishioners who are not planning to travel to the Phoenix Park.  A list of parishes that will broadcast the Mass, and other WMOF events, is available online at www.dublindiocese.ie/watch-the-papal-mass-in-your-parish 

RTÉ will broadcast live coverage of the visit of Pope Francis to Ireland throughout Saturday 25th and Sunday 26th August, across RTÉ One, RTÉ2, RTÉ News Now, RTÉ Radio 1, RTÉ Raidió na Gaeltachta, RTÉ.ie and RTÉ Player.

 

https://calendar.google.com/calendar/r/week?mode=day&date=20180628T230057

Kościół św. Audoen'a został wybrany przez organizatorów Swiatowego Spotkania Rodzin w Dublinie jako jeden z siedmiu kościołów stacyjnych na "Drodze pielgrzymów". Od 18 do 25 sierpnia Uczestnicy SSR będą mieli możliwość odwiedzić wszystkie siedem kościołów. Wielu z nich przyjdzie do naszego kościoła. W związku z tym cztery wspólnoty przy naszym kościele zajmą sie przyjmowaniem pielgrzymów: 

Domowy Kościół     18-19/08  koordynator grupy  Karol i Katarzyna Kowalczykowie

St Anne's Family     20-21/08                              Christine Comiskey

Straż św. Audoen'a 22-23/08                               Adriana Wolska

SECIM                   24-25/08                               Alicja Myszkowska

Wolontariusz nie musi znać bardzo dobrze j. ang.; wybiera okres dnia kiedy będzie mógł przyjść do pomocy: rano od 9:00 do 12:00, w południe od 12:00 do 15:00, po południu od 15:00 do 19:00. Obsługa pielgrzymów będzie polegała na przywitaniu, przekazaniu gotowych opisów historii naszego kościoła, podpieczętowaniu tzw., 'paszportu', który każdy pielgrzym będzie miał ze sobą. Pielgrzym po nawiedzeniu siedmu kościołów otrzyma specjalny pamiątkowy dyplom. 

aktualizowano: 2018-09-01
cofnij drukuj do góry