I Komunia Święta

I Komunia Święta 30 listopada -0001 wyświetleń: 18103

I Komunia święta - przygotowanie 2021-2022

Przygotowanie do I Komunii Świętej w Polskim Duszpasterstwie w Dublinie przy kościele św. Audoen'a oparte jest na katechezie rodzinnej. Spotkanie rodziców i dzieci odbywają się od połowy września do maja w odstępie około 3 tygodniowym. Rodzice wraz z dziećmi otrzymują  materiały, z którym należy się zapoznać ze zrozumieniem. Wspólne spotkania  są okazją do podsumowania i utrwalenia wiadomości przekazanych w rodzinie.

Przygotowanie do I komunii świętej to także wspólna, rodzinna modlitwa, uczestniczenie w liturgii, które może mieć miejsce w parafii irlandzkiej lub w kościele Duszpasterstwa Polskiego. Wymagana jest cotygodniowa praktyka uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii; jeśli praktyka ta ma miejsce w lokanej parafii irlandzkiej prosimy o zaświadczenie od proboszcza tej parafii.

Zapisy na katechezę przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej w 2022 roku rozpoczną się 27 czerwca 2021 i będą trwały do 12 września 2021. Zapisy, dokonywane przez rodziców dziecka, przyjmujemy w zakrystii.

Pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach katechezy przygotowującej do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 26 września po Mszy Św. o g. 12:30.

mój kontakt: vus@chrystusowcy.pl

ost. aktualizacja: 2021-09-10

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,