Wydarzenia 11 czerwca 2014 wyświetleń: 3933

Pielgrzymka Irlandczyków do Polski

W dniach od 02 do 09 czerwca 2014 roku Parafia St Mary's w Athlone, Co. Westmeath zorganizowała pielgrzymkę Irlandczyków do Polski. Opiekunem duchowym i organizatorem wyjazdu był ks. Krzysztof Przanowski.

Celem pielgrzymki było ukazanie bogactwa kultury naszego kraju oraz odwiedzenie miejsc szczególnie bliskich Św. Janowi Pawłowi II. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili szczęśliwi i radośni mając piękne i bogate przeżycia. Wiele ciepłych słów wypowiadanych o naszym kraju, o roli Kościoła w życiu ludzi, o radości z przeżywanej wiary, o wielu wspaniałych i wyjątkowych Sanktuariach Polski świadczy, że mamy piękną kulturę chrześcijańską i wielkie oraz cenne dziedzictwo minionych pokoleń wielkich i wspaniałych Polaków.  Ufamy, że nasz kraj będzie dalej ceniony i coraz częściej odwiedzany, aby odkryć bogatą i okupioną wielką ceną bohaterstwa Polaków historię. Dziedzictwo kultury i religii naszej ojczyzny daje piękną i wymowną lekcję historii oraz prowadzi do refleksji nad teraźniejszością i przyszłością.

Ks. Krzysztof Przanowski

aktualizowano: 2014-06-11