Biuro

Biuro 24 grudnia 2013 wyświetleń: 21965

Biuro duszpasterstwa

Biuro mieści się obok kościoła św. Audoen'a przy 14 High Street.

W sprawach biurowych prosimy dzwonić lub napisać mejl.

tel. duszpasterstwa 087 239 32 35. /odbieramy zawsze jak jest to możliwe, jeśli nie odbierzemy staramy się oddzwonić/

Account Name: ST AUDEONS CHURCH RC
BIC: AIBKIE2D
IBAN: IE20 AIBK 9312 0916 6940 98
ST AUDOENS CHURCH RC
Account number 16694098 Sort Code 931209

tutaj jesteśmy: google maps

poniżej do pobrania plik z oznaczonymi miejscami do parkowania

na parkingu przykościelenym mieści się 16 samochodów

Duszpasterskie wyjaśnienie celu Zaświadczenia o praktykach religijnych

Często otrzymuję prośby o podpisanie oświadczenia, że pewna osoba jest praktykującym katolikiem i kwalifikuje się do wypełnienia obowiązków chrzestnego lub świadka bierzmowania. Jest to czasami określane w języku angielskim jako LETTER OF GOOD STANDING. Zdarza mi się zauważyć, że osoba, która oczekuje mojego podpisu:

a. Nie jest zarejestrowana w Duszpasterstwie Polskim przy kościeleśw. Audoen’a,

b. Nie ma żadnego potwierdzenia związku z naszym Duszpasterstwem,

c. Nie ma żadnego potwierdzenia uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej,

d. Przeniosła się do innego miejsca lub właśnie przyjechała z Polski i nie ma potwierdzenia przynależności do tej czy innej wspólnoty duszpasterskiej (parafii).

To sprawia, że jest mi bardzo trudno podpisać moje imię pod czymś, co nie jestem pewien że jest prawdą. W związku z tym, proszę zwrócić uwagę na następujące wytyczne dla wniosków o wystawienie Zaświadczenia o praktykach religijnych.
JEŚLI KTOKOLWIEK CHCE NALEŻEĆ DO DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO PRZY KOŚCIELE ŚW. AUDOEN’A i chciałby otrzymać potwierdzenie tego w biurze duszpasterstwa polskiego, proszę̨ o wypełnienie kilku prostych rzeczy:

1. Zarejestruj się do Duszpasterstwa Polskiego (formy rejestracyjne dostępne w biurze i w zakrystii).

2. Zaangażujsię w jakąś działalność naszego Duszpasterstwa lub posługę (np. posługę lektora), jeśli nie jesteś jeszcze zaangażowany.

3. Wypełniaj swoje zobowiązanie do uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej oraz święta nakazane, i używaj kopert rejestrowanych do składania ofiar, co zostawia ślad potwierdzający obecność na Mszy św. (nie chodzi tu o wielkość składanych ofiar).

4. Jeśli jesteś dorosłym dzieckiem rodziców należących do duszpasterstwa, zarejestruj się tutaj lub tam gdzie uczestniczysz we Mszy św.

5. Jeśli przyjechałeś z innej parafii i chciałbyś otrzymać „Zaświadczenie o praktykach religijnych”, proszę przynieść oświadczenie z poprzedniej parafii, które potwierdza praktyki religijne w poprzedniej parafii.

6. Wreszcie, w przypadku przeniesienia się w inne miejsce, prosimy o poinformowanie nas o wyjeździe i zarejestrowanie się w parafii w nowym miejscu.

CELEM ZAŚWIADCZENIA O PRAKTYKACH RELIGIJNYCH jest pokazanie, że cenimy świadectwo wiary i zaangażowanie rodziców chrzestnych i sponsorów, a hipokryzją jest publiczne przyrzekanie komuś wypełnienia zadań religijnych, gdy albo nie wierzę albo nie praktykuję tego co wyznaję. List zapewnia drugą parafię, że osoba rekomendowana traktuje poważnie swoją wiarę katolicką i będziedzielić się swą wiarą z osobą która ma być ochrzczona lub bierzmowana. Wreszcie, należypamiętać, że rejestracje parafialne są używane tylko przez Duszpasterstwo Polskie i naszą diecezję. W żaden sposób nie dzielimy się informacjami, które nam przekazaliście, ani z administracją państwową ani z jakąkolwiek organizacją zewnętrzną. Jeśli dopiero przybyliście do Duszpasterstwa Polskiego przy kościeleśw. Audoen’a, zapraszamy do nas. Rejestracja pozwala nam lepiej spełniać Państwa unikalne potrzeby, poprawić naszą komunikację i budować bardziej żywą wspólnotę.

Ks. Stanisław HajkowskiSChr

Duszpasterz polski w Archidiecezji Dublinskiej