Wydarzenia Duszpasterstwa

Wydarzenia Duszpasterstwa 13 grudnia 2014 wyświetleń: 3335

Betlejemskie Światło Pokoju

21 grudnia 2104 - godz. 12.30

Betlejemskie Światło Pokoju – coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju Światło rozchodzi się po kraju.

Harcerze z Dublina odbierają Betlejemskie Światło  od skautów irlandzkich 18 grudnia. Do Kościoła św. Audoen'a Beltejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione w niedzielę 21 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 12.30.

Niech to światło niesione od z Betlejemskiej Groty zapłonie na naszych wigilijnych stołach.

Podczas kiermaszu światecznego, harcerze bedą rozprowadzać lampiony, by bezpiecznie przenieść Światło z Betlejem do swoich domów.

aktualizowano: 2014-12-24