Wydarzenia

Wydarzenia 3 października 2014 wyświetleń: 1958

Pielgrzymka Polaków do Rzymu

W dniach od 27 do 30 września 2014 roku odbyła się pielgrzymka Polaków do Rzymu z Diecezji Ardagh and Clonmacnois. Pod opieką Ks Krzysztofa Przanowskiego pielgrzymowało 27 osób.

Pielgrzymka do Rzymu

Pielgrzymkowy czas obfitował w napięty program z racji krótkiego pobytu. Zaraz po przylocie i zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma oraz mszy św. wszyscy udali się na modlitwę do Bazyliki Św. Piotra. Tam w ciszy i refleksji był czas modlitwy przy grobie Św. Jana Pawła II i Św Jana XXIII. Pod koniec dnia pielgrzymi udali sie zwiedzić najbardziej znane miejsca i budowle w Rzymie. W niedzielę szczególną radością pielgrzymów był fakt spotkania dwóch papieży - papieża Benedykta XVI, który przyjął zaproszenie papieża Franciszka i przybył na krótkie spotkanie i modlitwę w intencji osób starszych oraz papieża Franciszka, który odprawił mszę świętą i odmówił modlitwę Anioł Pański. Po południu pod opieką przewodnika pielgrzymi zwiedzili Bazylikę Św. Jana na Lateranie, Bazylikę Matki Bożej Większej, Coloseum, Forum Romanum, Bazylikę Św. Pawła za murami. Kolejny dzień pod opieką przewodnika pozwolił zwiedzić Ogrody Watykańskie, Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę Św. Piotra. Następnie był czas modlitwy indywidualnej i osobistej oraz trwanie na indywidualnej modlitwie/

Intencją przewodnią pielgrzymów była modlitwa za rodziny. Dziś szczególnie potrzeba nam troski o rodzinę i szukanie dróg poprzez które rodzina będzie umacniania. Pielgrzymka to dobry czas, aby być razem, aby modlić się wspólnie i odkrywać silę do nowych dni widząc, że warto iść drogą modlitwy, odkrywania Boga i Jego nauki. Ponadto celem pielgrzymi było także nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II i Św. Jana XXIII - papieży kanonizowanych 27 kwietnia tego roku. To nowi nasi orędownicy w niebie. Do Boga idziemy przez szczególną pomoc świętych i błogosławionych.

To był szczególny i wyjątkowy czas dla wszystkich uczestników pielgrzymki. Wiele dał każdemu z nas czas bycia razem, czas modlitwy i zwiedzania miejsc, które mówią o świętych i uczą, że tylko Bóg jest dla nas źródłem największej radości i szczęścia. To było swoiste wejście na Górę Tabor i nowe doświadczenie Kościoła oraz ubogacenie naszej wiary wielkim dziedzictwem religijnym wiecznego miasta oraz spotkaniem tysięcy innych pielgrzymów z różnych miejsc świata - napisał ks. Krzysztof . Bogu niech będą dzięki za ten dar pielgrzymki i wszystko, co zostało nam dane przez ten wspaniały i wyjątkowy czas. 

 

Ks. Krzysztof Przanowski - Duszpasterz Polaków w Diecezji

aktualizowano: 2014-10-03
Wszystkich rekordów:

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne