Aktualności 30 października 2015 wyświetleń: 2000

ogłoszenia duszpasterstwa

uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2015

1. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci naszych bliskich zmarłych. Podtrzymując piękną tradycję modlitwy za zmarłych zapraszamy do wypisywania kart wypominkowych. Są one dostępne przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane z racji wypominek są przeznaczone na utrzymanie Seminarium księży chrystusowców. W naszej wspólnocie pragniemy modlić się za zmarłych w następujący sposób: - w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15 - w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za zmarłych

3. Jutro 2 listopada – wspomnienie Wiernych Zmarłych - Msza Święta będzie sprawowana w następującym porządku: o godz. 10.30 w jęz. pol, o 13.15 w jęz. ang, o godz. 19.00 w jęz. pl. po Mszy nabożeństwo za zmarłych.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania do Balu Wszystkich Świętych.  Sprzątającym, robiącym dekoracje, harcerzom i nade wszystkim rodzicom.

5.  Dziękujemy grupie sprzątającej kościół, za przygotowanie naszej światyni na kolejne dni modlitwy.

6. Trwa zbiórka przeznaczona na ogrzewanie sezonie jesienno – zimowym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z opisem Ogrzewanie. Jak w ubiegłych latach potrzebujemy ok. 3500 -5000 euro. Przez ostatnie 4 niedziele zebraliśmy 1300 euro.  Polecamy tę sprawę waszej ofiarności.

7. Zapraszamy do głębszego przeżywania w naszej wspólnocie Pierwszego Czwartku, Piątku i Soboty miesiąc.  W Pierwszy Czwartek Msza Święta o godz. 19.00 sprawowana w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej Nabożeństwo w intencji powołań. W Pierwszy Piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18.00. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.30.

8.  Fundacja „Pashli” pomagająca starszym ludziom na wschodzie, podobnie jak w ubiegłym roku organizuje akcję Babushka Boxes. Akcja polega na tym, aby przygotować małe pudełka prezentów w wielkości pudełek po butach. Informacje dotyczące akcji znajdują się na folderkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Gotowe prezenty można przynosić do kościoła do niedzieli 15 listopada.

9. Dzień Niepodległości 11 listopada przypada w tym roku w środę, na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny zapraszamy w niedzielę 15 listopada o godz. 12.30. Po Mszy Świętej, harcerze ZHP z Dublina zapraszają na patriotyczne przedstawienie, które odbędzie się w krypcie.

10. Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym duszpasterstwie odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w biurze lub maila, lub telefonicznie.

11.   Kurs ALPHA w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a – początek w niedzielę 22 listopada o godz. 19:00, po Mszy Św. wieczornej.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej intencji.

aktualizowano: 2015-11-13