Aktualności 30 listopada -0001 wyświetleń: 2669

Ogłoszenia duszpasterstwa

4 Niedziela Okresu Zwykłego

1.02.2015

1.      W poniedziałek 2 lutego celebrujemy Święto Ofiarowania Pańskiego znane również pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu święci się gromnice. Dzień 2 lutego jest obchodzony także jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. bedą odprawione w tym dniu
o godz. 11:00 i 19:00 po polsku oraz o godz. 13:15 po angielsku.

2.      2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00, Biblioteka Świętego Audoen’a zaprasza projekcję krótkometrażowego filmu i dyskusję przy herbatce. Biblioteka św. Audoen’a jest otwarta w niedziele od 17.15 do 17.45. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek znajduje się na naszej stronie internetowej.

3.      Kurs przygotowujący do prowadzenia Katechezy Dobrego Pasterza, rozpocznie się 27 lutego 2015 w Dublinie. Zajęcia będą odbywały się w j. angielskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

4.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Wiecej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

5.      W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie członków żywego różańca. Zapraszamy nowych członków, którzy chcieliby włączyć się w tę wspólnotę modlitwy. Spotkanie poprowadzi ks. Arcenio.

6.      Taże po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujacych się do I komunii z ks. Łukaszem w salce św. Anny.

7.   Od lutego biuro naszego Duszpasterstwa będzie otwarte w środy i w piątki od 15:00 do 17:30.

8.      Bóg zapłać grupie sprzątającej za przygotowanie naszego kościoła do naszych spotkań na Eucharystii.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy do włączenia sie do Akcji Pączek dla Afryki. Dochód z sprzedaży pączków przeznaczony jest sfinansowanie działalności punktu socjalnego w Republice Środkowej Afryki. Więcej informacji tutaj.

10.      Dziękujemy Stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie za przygotowanie oprawy liturgicznej podczas Mszy św. o godz. 12:30 w naszym kościele. Grupa ta podjęła się przygotowywania liturgii Mszy św. w kościele św. Audoen’a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. członkowie Stowarzyszenia i osoby zainteresowane spotkaja się przy herbacie w bibliotece na plebanii.

11.      Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-02-13