Aktualności 9 maja 2020 wyświetleń: 1341

10 Maja-Piąta Niedziela Wielkanocna

1 W związku z zaistniałą sytuacją podporządkowujemy się decyzjom Kurii i od dnia 25 Marca do odwołania nie będzie publicznych Mszy Świętych i Nabożeństw.

Kościół  będzie otwarty od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 do 19:30, w sobotę od 16 do 18:30, w niedzielę od 9:30 do 12:00 i od 17:00 do 18:30.

Będziemy sprawowali Msze Święte prywatnie i wszystkie intencje zamówione zostaną odprawione  według wyznaczonych dni. Jest  możliwość zamawiać intencje na najbliższy czas.

2 Komunikat Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w związku z zawieszeniem terminu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

„Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z

wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie” – w związku z komunikatem, jaki został dzisiaj opublikowany, informuję, że zostaje przeniesione także spotkanie duszpasterzy polonijnych, zaplanowane na dzień 8 czerwca. Plan

przeprowadzenia spotkania w gronie duszpasterzy polonijnych przy okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego pozostaje aktualny.Zachęcam Was, Drodzy Duszpasterze, by ten czas oczekiwania na beatyfikacjęwypełnić przybliżeniem naszym rodakom osoby i działalności Prymasa Tysiąclecia,wieloletniego Protektora polskiej emigracji. Proszę też o modlitwę, by czekająca nasbeatyfikacja stała się inspiracją do ewangelicznej przemiany naszego osobistego, społecznegoi eklezjalnego życia.

Niech Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński skutecznie nam uprosi potrzebne łaski do pokonania pandemii, jak również w codziennej posłudze duszpasterskiej wśród naszych braci i sióstr żyjących na emigracji.Łączę życzliwą pamięć i modlitwę

Bp Wiesław Lechowicz - Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

3 Ekipa Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody pod kierunkiem ks. Przemysława Sawy przygotowała konkretne projekty ewangelizacyjne, formacyjne i duszpasterskie dla ludzi z różnych grup społecznych oraz potrzeb. W czasie ograniczonej możliwości spotykania się prezentowane programy online stanowią pomoc dla wiernych:

aktualizowano: 2020-05-16