Aktualności 9 grudnia 2022 wyświetleń: 416

11 grudnia 2022-III Niedziela Adwentu

NIEDZIELA 11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy - 13 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Łucji, dziewicy i męczennicy; 14 grudnia - wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. We wtorek 13 grudnia Msza Święta o godzinie 13:15 (ang.).

2. ArkaJana i Przyjaciele zapraszają na koncert ,,Opowieść Adwentowa" 11 grudnia po Mszy Świetej o godzinie 12:30

3. Kolejna Katecheza przygotowująca do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 11 grudnia o godzinie 13:30.

4. Przygotowanie do Sakramentu bierzmowania, piątek 16 grudnia, godz. 19:45.

5. Serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. W sobotę, 17 grudnia o godz. 10:00 będziemy ustawiać żłóbek, choinki i inne dekoracje oraz sprzątać kościoł. Kontynuujemy również zbiórkę gwiazd betlejemskich oraz małych choinek w doniczkach. Rośliny można zostawiać w zakrystii lub za balaskami po prawej stronie przy ołtarzu Matki Bożej.

6. Kartki na odwiedziny kolędowe wyłożone są na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy, po wypisaniu na kartkach kolędowych danych i sugerowanego terminu wizyty, włożyć je do skarbonki na świeczki lub podać jednemu z księży. Dzień i godzinę wizyty kolędowej uzgodnimy telefonicznie. Kolędę rozpoczniemy w tygodniu po Bożym Narodzeniu.

7. Bóg zapłać za hojne ofiary zebrane na piecyki do Kisielówki na Ukrainie. Zbiórka pokryje koszt zakupu 14 piecyków.

8. Pomoc naszej rodaczce która udzielała się w życiu kulturalno społecznym Polonii w  Dublinie. Kilka informacji na jej temat można przeczytać w gablotce z ogłoszeniami przy kościele. Prosimy składać ofiary w kopertach z napisem “Dla Marty Łukaszewicz”.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

10. Szczep Lumina ZHP PGK działający w Dublinie, organizuje zbiórkę dla Hospicjum im. Bł. Ks. M. Sopoćko w Wilnie. Harcerze będą zbierać w przyszłą niedzielę 18 grudnia pieluchy dla dzieci i dla dorosłych w rozmiarach L i LX.

11. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2022-12-17