Aktualności 10 stycznia 2015 wyświetleń: 2392

ogłoszenia duszpasterstwa

Święto Chrztu Pańskiego

11.01.2015

1.      W dzisiejszą niedzielę Święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

2.      Biuro Duszpasterstwa w styczniu nie będzie otwarte w środy i w piątki ze względu na wizyty duszpasterskie z okazji „kolędy”. W sprawach biurowych prosimy zgłaszać się w niedziele po Mszy św. o godz. 18:00 lub telefonicznie.

3.      W miesiącu styczniu księża będą kontynuować odwiedziny duszpasterskie „po kolędzie”.

4.      Kurs przygotowujący do prowadzenia Katechezy Dobrego Pasterza, rozpocznie się 27 lutego 2015 w Dublinie. Zajęcia będą odbywały się w j. angielskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

5.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Wiecej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

6.      Po przerwie świątecznej Biblioteka św. Audoen’a rozpocznie dyżury od przyszłej niedzieli – na razie tylko w niedziele od 17.15 do 17.45. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.

7.      W imieniu Klubu Gazety Polskiej w Dublinie zapraszamy na projekcję filmu "Tam, gdzie da się żyć" oraz spotkanie - dyskusję z jego reżyserem Magdaleną Piejko. Projekcja odbędzie się w krypcie kościoła św Audoena, 23 stycznia 2015 (piątek) o godzinie 19:30.

8.      Serdecznie dziękujemy grupie sprzątającej kościół za kolejną pracę w przygotowaniu naszej świątyni na spotkania liturgiczne. Zaprzaszamy na Mszę Święta w int. Darczyńców Duszpasterstwa w przyszłą niedzielę o 12.30.

9.      Zbiórka ministrantów i ich rodziców 31 stycznia o godz. 16:30. Po zbiórce zapraszamy słuzbę liturgiczną, ministrantów starszych i lektorów, na Mszę św. o godz. 18:00.

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-01-30