Aktualności 11 kwietnia 2020 wyświetleń: 1449

12 kwietnia-Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Rodzina Ludu Bożego przy stole Eucharystycznym,

wspaniała rzeczywistość którą przeżywamy podczas każdej Mszy św.

Uroczystości Triduum Paschalnego włączają uczestników w uwięzienie i cierpienie Chrystusa.  W tym roku my Wspólnota katolicka przy kościele św. Audoen’a, w Dublinie, na całej Zielonej Wyspie i właściwie na całym świecie nie możemy spotkać się przy stole Eucharystycznym aby przyjąć Ciało i Krew Chrystusa, które dają wolność i łączą w jedną wielką Rodzinę Ludu Bożego. Teraz wszyscy doświadczamy ograniczenia wolności i cierpienia z powodu pandemii. To fizycznie separuje nas od siebie. Jednak nasze indywidualne modlitwy i doświadczenia łączą nas z Chrystusem. Być może konieczne jest teraz zamknąć drzwi do naszych domów ale jednocześnie pamiętajmy żeby w tym szczególnym czasie otworzyć nasze serca dla innych abyśmy stali się jedną wielką Rodziną wyzwoloną z niewoli grzechu przez mekę, śmierći Zmartwychwstanie Chrystusa.

Z modlitewną pamięcią

Księża Chrystusowcy

Dublin – Wielkanoc 2020 r.

Na ten trudny czas powstaja różne inicjatywy. Poniżej link do dobrej strony, która pomoże przeżyc święta.

aktualizowano: 2020-04-25