Aktualności

Aktualności 11 stycznia 2020 wyświetleń: 477

12 stycznia-Święto Chrztu Pańskiego

 

Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020
Święto Chrztu Pańskiego

1. 5 stycznia 2020 przyszło wielu naszych parfian i gości do kościoła św. Audoen’a na Świętowanie Rocznicy Urodzin Pana Jezusa przez udział w Koncercie Kolęd.  Goście zostali zaproszeni przez Boga Ojca, Duch Święty rozniósł zaproszenia a Jezus obiecał swoim gościom udział w biesiadzie Królestwa Niebieskiego. Błogosławieni ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.

Koncert okazał się wielkim sukcesem. Chwałę Bogu na wysokościach, Matce Bożej i pokój ludziom na ziemi wyśpiewały wszystkie zespoły i indywidualni wykonawcy. Przepięknie zaprezentowały się i zabrzmiały dzieci z Małej Scholi pod kierownictwem Doroty Szlachta. Wszyscy pozostajemy pod wrażeniem ich występu.

Chcemy także zwrócić uwagę i serdecznie podziękować mistrzom zaplecza, którzy często nie zostali nawet sfotografowani przy pracy którą wykonywali na chwałę Bożą: Scholi Dorosłych, która programowała koncert od sierpnia ubiegłego roku; grupie św. Hildegardy, która upiekła Ciasteczka radości, serwowała kawę orkiszową i promowała Koncert; Strażnikom św. Audoen’a poświęcającym się przy sprzątaniu, dekorowaniu, pilnowaniu porządku na parkingu, witaniu gości i wielu innym zadaniom; Renacie Wrzesińskiej i zespołowi, który przygotował scenografię na Koncert; Służbie Liturgicznej Ołtarza; Szkole Ewangelizacji Cyryl i Metody zachęcającej do czytania Pisma Świętego i pogłębiania wiedzy o naszym Zbawicielu; grupie Ksawery’s Team zaangażowanej w zbiórkę funduszy na pomoc w terapii dziecka z Belfastu.  Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy wsparli zbiórkę związaną  z Dobrą Nowiną o Królestwie Bożym (zbiórka na ten cel podczas Kiermaszu przed Bożym Narodzeniem i Koncertu wyniosła €1,177.50).

Niech pokój i radość pochodzące od Nowonarodzonego Króla Wszechświata będą udziałem wszystkich, którzy zdecydowali być częścią pięknego wydarzenia które miało miejsce w tym Domu Bożym.

2. Trwają odwiedziny kolędowe. Kartki ze zgłoszeniem chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione zgłoszenia prosimy składać podczas tacy lub w zakrystii. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktujemy się bezpośrednio w celu uzgodnienia dogodnego terminu wizyty.

3. W styczniu 2020 w naszym Duszpasterstwie rozpocznie się kurs katechetyczny oraz kurs poradnictwa rodzinnego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na mejl: biuro@kosciol-dublin.pl

4.Kurs  przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach 8-9 lutego 2020.

5.Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w czwartek 16 stycznia po Mszy Świętej wieczornej. Kontynuujemy rozważania w oparciu o Ewangelię według św. Łukasza.

6. W sobotę 18 stycznia po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie modlitewne przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

7. Spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa (MSJ - Boży Mężczyzna w XXI wieku) odbędzie się w sobotę 18 stycznia po Mszy św. o godz. 17:00.

8.Trwa zbiórka funduszy na zakup oleju do ogrzewania naszego kościoła. Koperty na ten cel są wyłożone na stoliku pod chórem. Ofiary w kopertach można składać podczas tacy lub do skarbon pod chórem i na końcu ławek.

9. Zachęcamy wiernych do codziennej lektury Słowa Bożego. W naszym kościele dostępny jest OREMUS – miesięcznik liturgiczny z tekstami na każdy dzień miesiąca oraz towarzyszącymi im rozważaniami. Zachęcamy bardzo do tej lektury duchowej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2020-01-18

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne