Aktualności

Aktualności 11 września 2015 wyświetleń: 1353

13 września - XXIV niedziela w ciągu roku

Ołgoszenia duszpasterstwa

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV niedziela w ciągu roku

13.09.2015

1. W naszej wspólnocie gościmy misjonarza, ks. Wojciecha Kozłowicz, salezjanina pracującego w Zambii. Podzieli się on z nami swoim doświadczeniem misyjnej pracy i po każdej Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na misje.

2. Zapraszamy na modlitwę o dobre i liczne powołania do kapłaństwa 
i w intencji kapłanów w każdy czwartek.

3.  W niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 swój nowy rok pracy harcerskiej zawierzają Bogu harcerze ZHP z Dublina.

4. Pierwsze spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 18 września, po mszy św. o godz. 19:00.

5. W niedzielę 20 września, po mszy św. o godz. 12:30, spotkanie organizacyjne dla grupy przygotowującej się do I Komunii św. Proszę zgłaszać dzieci do ks. Łukasza.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych również w piątek 18 września, po mszy św. o godz. 19:00.

7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w przyszłą sobotę, zaczynamy jak zawsze o godz. 10.00. Każda para rąk gotowych do pracy mile widziana.

8. Powstaje 4 Krąg Domowego Kościoła, któremu będzie asystował o. Bartłomiej Parys. Spotkanie kontaktowe nowego kręgu odbędzie się w kościele św. Audoen’a, w sobotę 19 września o godz. 19:00.

9. 26 września Spotkania Małżeńskie zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach „5 Języków Miłości” czyli praktyczna pomoc/narzędzie komunikacji. Początek godz. 15:00 przy kościele św. Audoen’a w salce św. Anny.

10. Pierwsze po wakacjach spotkanie kręgu biblijnego w środę 23 września po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19.45 w salce św. Anny. Kontynuujemy rozważania w oparciu o Ewangelię św. Mateusza.

11.  Polacy pracujący w Gardzie zapraszają do zapoznania się z programem dotyczącym zwalczania rasizmu w Irlandii. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki. A więcej informacji znajdziemy na stronie www.ireport.ie. Link do strony także na stornie duszpasterstwa.

12W sobotę 19 września, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia i adorację Najświętszego Sakramentu. W nabożeństwie wezmą udział muzycy z Droghedy, Navan i Dublina.

13. Druga Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na organizację Cross Care.

Kilka nowych inicjatyw:

Msza Święta z udziałem dzieci

Począwszy od pierwszej niedzieli września (06.09) Msza Święta sprawowana o godz. 11.00 będzie Mszą Św. z udziałem dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, aby ze swoimi pociechami uczestniczyli właśnie w tej Mszy Świętej. Podczas tej Eucharystii, będzie krótkie kazanie dla dzieci. Po komunii świętej błogosławieństwo dzieci. Każde dziecko uczestniczące w tej Eucharystii dostanie książeczkę, do której przez cały rok będzie wklejać obrazki, które otrzyma zawsze na zakończenie Mszy Świętej.

 

Dziecięca Scholka

Zapraszamy rodziców do tworzenia dziecięcej scholki. Chętnych prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem. Wszelkie ustalenia dotyczące prób i spotkań w późniejszym terminie. Zapraszamy już dziś.  

 

Biblijne opowieść – katecheza dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci po komunii świętej (wiek od 8 – 12lat) na dodatkową katechezę pt. Opowieści biblijne. Będą się one odbywały w każdy 2 i 4 piątek miesiąca. Chętnych rodziców prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem.

 

ŚDM Kraków 2016

W przyszłym roku w lipcu w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Jest to spotkanie przeznaczone dla osób w wieku 16 – 35 lat. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem. Pierwsze spotkanie przygotowujące do wyjazdu 27 września po Mszy Świętej wieczornej.

 

aktualizowano: 2015-10-04

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne