Aktualności

Aktualności 9 lipca 2014 wyświetleń: 1190

14 Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia parafialne

14 Niedziela Okresu Zwykłego

6.07.2014

 

1. W czasie wakacji Msza Święta w języku angielskim będzie odprawiana tylko we wtorki o 13.15 wraz z nabożeństwem ku czci św. Anny.

2. Spotkania Grup duszpasterskich wznowimy od połowy września. Godziny Mszy Świętej sprawowanej w języku polskim bez zmian. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty tylko przed Mszą Świętą, oraz w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej podczas adoracji.

3. Zapraszam w poniedziałek 7 lipca po Mszy św. wieczornej do wspólnego obejrzenia słynnego filmu „Cristiada”, ukazującego walkę prześladowanych za wiarę meksykańskich Katolików w latach 1926-1929. Sala św. Anny, godz. 20:00. 

4. Z okazji tegorocznej 70. rocznicy Powstania Warszawskiego organizacja Discover Poland i Duszpasterstwo Polskie w Irlandii, zapraszają na multimedialną wystawę poświęconą temu doniosłemu wydarzeniu. We współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Dublin City Council oraz szeregiem innych organizacji polonijnych wystawa ta ukaże pełną historię Powstania. Wystawa połączona będzie z prezentacjami multimedialnymi, pokazami artystycznymi, potrawami z tamtych dni jak i możliwością nabycia wielu interesujących publikacji i pamiątek. Otwarcie wystawy nastąpi 1 sierpnia o 19:00 a zwiedzanie będzie możliwe w dniach 2 do 4 sierpnia oraz 9 i 10 sierpnia w godzinach od 12:00 do 20:00. Wstęp wolny. Więcej szczegółów odnaleźć można na stronie Duszpasterstwa oraz na Facebooku, wyszukując - Discover Poland.

5. W związku z tym wydarzeniem, które jest tworzone społecznie przez wolontariuszy związane są również koszta, które tylko częściowo pokrywają sponsorzy. Stąd pomysł loterii która jak sądzimy da okazję dla wielu osób stać się częścią tego ważnego, patriotycznego wydarzenia. Mam nadzieję że przez kolejne niedziele 13, 20 i 27 lipca poprzecie tę inicjatywę. Bilety loterii po 2€ lub 3 bilety po 5€ będą rozprowadzane przez wolontariuszy po wszystkich Mszach św. w ośrodkach prowadzonych przez OO. Jezuitów, OO. Dominikanów i Ks. Chrystusowców przy kościele św. Audoen’a. Przewidzane są atrakcyjne nagrody dla zwycięzców loterii, która będzie ciągnięta w trakcie trwania wystawy. Z góry dziękuję za poparcie.

6. Zapraszam chętnych do pomocy w dalszych pracach w krypcie pod kościołem. W krypcie będzie zorganizowana wystawa z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – planowane są także występy artystyczne z tej okazji. Potrzeba nam rąk do przenoszenia krzeseł i fachowców od elektryki, nagłośnienia i innych specjalności przydatnych do przygotowania sceny i widowni a także do obsługi wystawy od 1 do 4 sierpnia. Prace bedą wykonywane w różne dni tygodnia. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie lub przez e-mail.

7. W ubiegłym tygodniu  na opłacenie rachunku za ubezpieczenie kościoła zebraliśmy € 1,205. Bóg zapłać za złożone ofiary. Całość zebranej sumy wyniosła € 5,110.  Rachunek do zapłacenia wynosi € 9,113.70. Różnica = € 4,003.70. Średnia ofiara od osoby, biorąc 600 osób jako średnią uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, wyniosła € 8.50.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Życzymy również szerokiej drogi i dobrego wypoczynku udającym się na wakacje.

aktualizowano: 2014-08-02

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne