Aktualności 26 lipca 2014 wyświetleń: 2675

17 niedziela w ciągu roku

17 Niedziela Okresu Zwykłego

27.07.2014

1. W czasie wakacji Msza Święta w języku angielskim będzie odprawiana tylko we wtorki o 13.15 wraz z nabożeństwem ku czci św. Anny.

2. Spotkania Grup duszpasterskich wznowimy od połowy września. Godziny Mszy Świętej sprawowanej w języku polskim bez zmian. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty tylko przed Mszą Świętą, oraz w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej podczas adoracji.

3. W dzisiejszą niedzielę będą po raz ostatni sprzedawane bilety na loterię po Mszach św.: godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Dochód jest przeznaczony na wystawę z okazji 70 Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Losowanie atrakcyjnych nagród odbędzie się w niedzielę 10.08.

4. Msza św. w pierwszy piątek miesiąca w tym tygodniu będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 18:00. Spowiedź w tym dniu o godz. 17:30.

5. Z okazji tegorocznej 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Duszpasterstwo Polskie w Irlandii i organizacja Discover Poland  zapraszają 1 sierpnia o godz. 19:00 do kościoła św. Audoen’a na otwarcie multimedialnej wystawy poświęconej temu doniosłemu wydarzeniu. Po krótkiej modlitwie w intencji poległych wystawę otworzy Burmistrz Dublina Christy Burke. Wykład inauguracyjny na temat:'' Powstanie Warszawskie w perspektywie porównawczej'', wygłosi dr Gabriel Doherty z University College w Cork. Zwiedzanie wystawy będzie możliwe w dniach od 2 do 4 sierpnia oraz 9 i 10 sierpnia w godzinach od 12:00 do 20:00. Uroczysta Msza św. w intencji uczestników Powstania Warszawskiego zostanie odprawiona w kościele św. Audoen’a w niedzielę 3 sierpnia o godz. 12:30. Wiecej szczegółów odnośnie programu imprez towarzyszących wystawie na naszej stronie internetowej.

6. 4 sierpnia rozpoczną się prace przy konserwacji okien w naszym kościele. City Council zadeklarowała na ten cel €12,000. Archidiecezja przekazała na konto kościoła św. Audoen’a €15,000. Koszt remontu jednego okna  wynosi €4,100. Mamy fundusze na 4 okna, rusztowanie i opłaty administracyjne. Ogłaszam zbiórke na 5 okno. Jeśli uda się nam zebrać dodatkowo €4,100 to bez dodatkowych kosztów na montowanie rusztowania, będziemy mogli opłacić koszta remontu 5 okna.

7. Martin Solcanski, katechumen rodem ze Słowacji przyjmie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej w naszym kościele w sobotę 26 lipca podczas Mszy św. o godz. 18:00. Polecam Martina Waszym modlitwom.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Życzymy również szerokiej drogi i dobrego wypoczynku udającym się na wakacje

aktualizowano: 2014-08-09