Aktualności 17 grudnia 2022 wyświetleń: 435

18 grudnia 2022-IV Niedziela Adwentu

NIEDZIELA 18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W DUSZPASTERSTWIE POLSKIM:

SOBOTA, 24 GRUDNIA – WIGILIA

Msza Święta 11:00

Msza Święta „Pasterka“ o godz. 24:00

NIEDZIELA, 25 GRUDNIA – NARODZENIE PAŃSKIE

Msze święte w porządku niedzielnym: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

PONIEDZIAŁEK, 26 GRUDNIA –ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Msze święte w porządku niedzielnym: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

25 oraz 26 grudnia nie będzie spowiedzi

2. Kartki na odwiedziny kolędowe wyłożone są na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy, po wypisaniu na kartkach kolędowych danych i sugerowanego terminu wizyty, włożyć je do skarbonki na świeczki lub podać jednemu z księży. Dzień i godzinę wizyty kolędowej uzgodnimy telefonicznie. Kolędę rozpoczniemy w tygodniu po Bożym Narodzeniu.

3. Pomoc naszej rodaczce która udzielała się w życiu kulturalno społecznym Polonii w  Dublinie. Kilka informacji na jej temat można przeczytać w gablotce z ogłoszeniami przy kościele. Prosimy składać ofiary w kopertach z napisem “Dla Marty Łukaszewicz”.

4. Bóg zapłać za hojne ofiary zebrane na piecyki do Kisielówki na Ukrainie. Zbiórka pokryje koszt zakupu 14 piecyków.

5. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kościoła na Święta - przygotowali żłóbek, choinki i dekoracje oraz wzięli udział w sprzątaniu. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom gwiazd betlejemskich i małych choinek do dekoracji.

Serdeczne Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

6. Szczep Lumina ZHP PGK działający w Dublinie, organizuje zbiórkę dla Hospicjum im. Bł. Ks. M. Sopoćko w Wilnie. Harcerze będą zbierać w  niedzielę 18 grudnia pieluchy dla dzieci i dla dorosłych w rozmiarach L i LX.

7. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2022-12-24