Aktualności 18 maja 2024 wyświetleń: 409

19 maja-Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

20 maja 2024 - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

23 maja 2024 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

24 maja 2024 - Wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy świętej wieczornej przy figurze Matki Bożej.

3. XIX Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 8 czerwca 2024. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Biskup Artur Ważny, nominat na stolicę biskupią w Sosnowcu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są prorocze słowa Kard. Hlonda "Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję."  Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:00. Zapisy z opłatą 25 euro w zakrystii.

4. Zapraszamy na krąg biblijny w czwartek 23 maja po Mszy św. o godz. 19.00 do salki św. Anny.

5. Kontynuujemy zbiórkę na ubezpieczenie naszego kościoła.  W ostatnią niedzielę zebraliśmy na ten cel 415 Euro. Do tej pory wpłynęło 2,745 Euro.  Ofiara w wysokości 30 Euro od 300 osób uczestniczących średnio we Mszach niedzielnych w naszym kościele dałaby nam 9,000 Euro. Koszt rocznego ubezpieczenia wynosi 10,500 Euro.

6. W ostatnich tygodniach miasto Porto Alegre zostało dotknięte największą od 80 lat powodzią. Woda zalała polski kościół w tym mieście w którym proboszczem jest ksiądz z zakonu chrystusowców. Każda, nawet najmniejsza ofiara na odbudowanie tego kościoła będzie wielką pomocą dla małej wspólnoty emigrantów polskich w Brazylii. W akcji zbiórki na ten cel biorą udział Polacy z kraju i z zagranicy gdzie służą księża chrystusowcy. Ofiary na ten cel można składać w kopertach z napisem "Porto Alegre" lub przelewem na konto.

7. Serdecznie prosimy o pomoc  w sprzątaniu kościoła w sobotę, 25 maja o godzinie 10:00.

8.  Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

9. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2024-05-31