Aktualności 17 marca 2017 wyświetleń: 1791

Ogłoszenia duszpasterstwa

3 Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2017

1. W naszym Duszpasterstwie rozpoczęliśmy w sobotę 18 marca rekolekcje Wielkopostne, zakończenie w poniedziałek 20 marca o godz. 19.00. Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone podczas Mszy św. niedzielnych z błogosławieństwem relikwiami sługi Bożego ks. Michała Sopoćko. Rekolekcje prowadzi ks. prał. Bogusław Zieziula, proboszcz parafii św. Jana Pawła II z Białegostoku. Temat: Świadectwo Miłosierdzia Bożego w życiu sługi Bożego ks. Michała Sopoćko.

2. 19 marca o godz. Na Mszy św o godz. 12:30 Kościół Domowy rozpoczyna dzień wspólnoty. Spotkanie Kręgów Domowego Kościoła będzie kontynuowane w salce św. Anny a następnie w ośrodku przy kościele św. Pawła przy Arran Quey.

3. Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym duszpasterstwie odbędzie się w dniach 24-26 marca 2017. Zgłoszenia w biurze lub przez maila.

4. Zapraszamy członków i sympatyków Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody na nabożeństwo uwielbienia w niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Bardzo proszę osoby które składają ofiary w kopertach rejestrowanych o przyjście do zakrystii po Mszy św. lub skontaktowanie się z ks. Stanisławem w biurze w celu złożenia podpisu pod deklaracją potrzebną do zwrotu podatku dla naszego Duszpasterstwa.

6. W czasie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, zaś w środę o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą Świętą.

7. Prosimy pielgrzymów którzy nie wpłacili jeszcze połowy kosztu pielgrzymki do Fatimy o wpłacenie tej sumy jak najprędzej. Pozostałą część proszę wpłacić do końca marca.

8. Od poczatku powstania Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen’a istnieje Koło Różańcowe. Potrzebne są dodatkowe osoby do podjęcia obowiązku codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca dziennie w wyznaczonej przez papieża intencji. To nie jest wielkie obciążenie. Dobrze by było zorganizować nawet 2 różę w 100 rocznicę objawień MB w Fatimie i ofiarować drugą dziesiątkę Różańca w intencji rządzących Polską, żeby podejmowali decyzje zgodne z wolą Bożą. Mamy za co jako naród i jako jednostki dziękować Bogu. Ciągle jest dużo problemów których bez wstawiennictwa NMP nie damy rady rozwiązać. Czekamy w zakrystii na chętnych.

9. “Dublińscy artyści dla Janusza Radgowskiego” pragną zaprosić na wieczór artystyczny, który odbędzie się 25 Marca o godzinie 19.00 w salce polskiego kościoła Księży Chrystusowców St Audoen. Janusz Radgowski, jest niepełnosprawnym maratończykiem, który przemierza tysiące kilometrów na wózku inwalidzkim, a wszystkie środki, które kwestuje przekazuje na rzecz ciężko chorych dzieci. On sam mieszka ośrodku pomocy społecznej. Tego wieczoru wspólnie z organizacjami z Polski, Włoch, Austrii oraz USA, będziemy kwestować na rzecz wózka dla Janusza, który ostatnio się rozpadł. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Czym więcej nas będzie tego wieczoru tym większą mamy szansę zebrać wystarczające fundusze i sprawić Januszowi ogromną przyjemność, gdyż przez połączenie video będzie nam towarzyszył na żywo.

10. Pod Białymstokiem jest budowany kościół pw. Św. Jana Pawła II jako wotum wdzięczności za pontyfikat i kanonizację pierwszego Polaka na Stolicy Apostolskiej. Osoby które chciałyby złożyć dar na ten cel znajdą potrzebne informacje w ulotce przy wyjściu z kościoła lub mogą skontaktować się z ks. Bogusławem Zieziulą, naszym rekolekcjonistą, który jest budowniczym tego domu bożego.

11. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim błogosławieństwem i umacnia Waszą codzienność swoją obecnością. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2017-04-11