Aktualności

Aktualności 31 lipca 2015 wyświetleń: 1383

2 sierpnia - XVIII niedziela w ciagu roku

ogłoszenia duszpasterstwa

Ogłoszenia Duszpasterskie

18 Niedziela Okresu Zwykłego

2.08.2015

1. W niedzielę 2 sierpnia o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych w czasie Powstania Warszawskiego. We Mszy św. będzie uczestniczyć poczet honorowy „Związku Strzeleckiego” odziału Dublin.  

2. W sobotę 1 sierpnia została otwarta wystawa upamiętniająca bohaterstwo powstańczej Warszawy na placu przykościelnym. Wystawę przygotowała Grupa Discover Poland i wolontariusze.

3. Dziś przed kościołem po każdej Mszy Świętej, pan Mateusz Szast, doktorant KULu, będzie rozdawać ankiety do swojej pracy naukowej. Ankieta dotyczy relacji personalnych. Nie zawiera ona zadnych kwestii poufnych jest w pełni anonimowa. Pan Mateusz chciałby przeprowadzić też kilka rozmów, krótkich wywiadów. Zachęcamy do poparcia tych badań naukowych.

4. W czwartek obchodzimy święto Przemienia Pańskiego, po Mszy świętej o godz. 19:00 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, po mszy świętej litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszłym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. Sobota 8 sierpnia, zaczynamy jak zawsze o 10.00

6. W Biuletynie Duszpasterstwa wyjaśnone są powody zarejestrowania się w Duszpasterstwie Polskim przy kościele sw. Audoen’a. Wiele osób należy do Duszpasterstwa przez uczestniczenie w życiu tej wspólnoty, część osób dopiero zaczęło przychodzić do naszego kościoła. Zarejestrowanie w jednym i w drugim wypadku polega na zadeklarowaniu tego faktu i podaniu podstawowych danych dotyczących przyjętych sakramentów. Formularz zapisu do Duszpasterstwa dostępny jest w zakrystii i w Biurze Duszpasterstwa.

7. Zbiórka „Akcja Ukraina” na pomoc dzieciom z Pnikut w Zachodniej Ukrainie, wyniosła € 866.22. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

8. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

9. Żegnamy kleryków z Wyższego  Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Klerycy Mieczysław Dusza i Marcin Zaklukiewicz uczestniczyli w kursie języka angielskiego przez cały lipiec i gorliwie angażowali się w życie naszej wspólnoty duszpasterskiej. Życzymy klerykom wytrwania w powołaniu i jak najlepszych wyników w nauce.

10. W niedzielę 9 sierpnia z powodu wyścigu kolarskiego w Dublinie będzie utrudniony dojazd do kościoła. Czasowo będzie zamknięty ruch drogowy na części ulic Dublina. Proszę sprawdzić które drogi zostaną zamknięte na linku: http://pmlivedrive.blogspot.ie/2015/08/ironman-703-road-closures-sunday-august.html

aktualizowano: 2015-08-15

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne