Aktualności

Aktualności 31 lipca 2020 wyświetleń: 362

2 sierpnia-XVIII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU–2 sierpnia 2020

1.     Od poniedziałku 29 czerwca wróciliśmy do sprawowania Mszy śwętych w kościele  św. Audoen’a według rozkładu przed pandemią: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 w niedziele, 17:00 w soboty i 19:00 w dni powszednie.

So sakramentu pokuty będzie  można przystępować od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 - 18:50;
w soboty 16:00 - 16:50,

w niedziele 8:45-9:20 oraz 17:00-17:50. spowiedź będzie nadal odbywała się w zakrystii.

Podczas  Mszy śwętych w kościołach na terenie całej Irlandii może przebywać więcej niż 50 osób pod warunkiem przestrzegania rozporządzeń ministerstwa zdrowia. W razie większej liczby uczestników wolontariusze wskażą miejsce w korytarzu lub przed wejściem do kościoła. W zakrystii mogą przebywać maksymalnie cztery osoby.

2. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rządowych  i diecezjalnych norm dotyczących funkcjonowania kościoła. Uchybienia w tym względzie mogą skutkować zamknięciem  naszego  kościoła dla kultu publicznego. 

Bardzo prosimy o zapoznanie się z  informacjami  na temat  prewencji  rozprzestrzeniania się  wirusa Covid-19 wywieszonymi  w  kruchcie  kościoła oraz zawsze zachowywać dystans  2 metrów pomiędzy  sobą.  Pomogą  w  tym oznakowania  na ławkach  i  podłodze.  Po każdej  mszy  św.  ławki  muszą  być  wydezynfekowane  płynem  odkażającym. 

Do  wypełnienia  tych wymagań  ministerstwa  zdrowia  potrzebujemy  po  trzech  wolontariuszy  na każdą  mszę  niedzielną  i  w ciągu  tygodnia: jedna  osoba  do  koordynowania  ruchu  przy  wchodzeniu  i  wychodzeniu  z  kościoła,  dwie  osoby  do dezynfekcji  ławek  po mszy św.  Prosimy wolontariuszy o  zgłaszanie  się  do  tych  funkcji  drogą  mejlową,  telefonicznie lub  bezpozpośrednio  do jednegoz  kapłanów podając  dzień  i  godzinę  dyżuru.

3. Do odwołania nie zbieramy ofiar na tacę podczas Mszy św. Proszę połączyć ofiary na pierwszą i drugą tacę i złożyć ją do koszyków przy ławkach podczas wychodzenia z kościoła. Wysokość ofiary jest uzależniona od każdego darczyńcy. Proszę jednakowoż rozważyć przy składniu ofiary czy moglibyście złożyć na kościół polski w Dublinie datek w wysokości zapłaty za jedną godzinę pracy tygodniowo. 

4. 12 lipca rozwiązałem dwie Róże Różańcowe w naszym Duszpasterstwie ze względu ubytek członków z powodu wyjazdu z Dublina. Rozpoczynamy rejestrację członków do nowej Róży. Zelatorem tworzącej się Róży został Mianowany Ryszard Podolec. Możnan zapisac sie w zakrystii lub przez email.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W Pierwszy Czwartek zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. W Pierwszy Piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18.00. Po Mszy św., Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom 
życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2020-08-14

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne