Aktualności

Aktualności 20 maja 2018 wyświetleń: 501

20 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterstwa

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018

1.      Z okazji XV Rocznicy przyjęcia Swięceń Kapłańskich składamy ks. Matei Catargiu życzenia łask Bożych potrzebnych do wytrwania w powołaniu i radości ze służby kapłańskiej.

2.      Niech Bóg błogosławi dzieciom z okazji Rocznicy I Komunii świętej, którą obchodzimy w tą niedzielę w kościele św. Audoen’a.

3.      W sobotę 19 maja odbyła się pielgrzymka organizowana przez SECIM na Croagh Patrick, w ramach 40 dni modlitw w obronie 8 poprawki w Konstytucji Irlandii chroniącej życie nienarodzonych. Ks. Matei odprawił na górze Mszę św. w której wzieli udział uczestnicy pielgrzymki.

4.      27 maja rozpocznie się organizowane przez SECIM piesza pielgrzymka ofiarowana w intencji obrony życia nienarodzonych do Santiago de Compostela.

5.      XIII Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 9 czerwca 2018. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Rodzina miejscem głoszenia Ewangelii i przeżywania wspólnoty z Chrystusem. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Paweł Bandurski, przełożony prowincjalny prowincji Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Północnej. Wyjazd o godz. 7:00 sprzed kościoła św. Audoen’a, powrót o godz. 21:00, koszt €20, zapisy w zakrystii.

6.      Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły w ubiegłą niedzielę do I Komunii świętej za ofiarowanie pulpitu na miejsce przewodniczenia, ornate i kapy. Bóg zapłać.

7.      Pielgrzymka do Meksyku organizowana przez Duszpasterstwo w lutym nie doszła do skutku, ze względów pogodowych. Nowy termin pielgrzymki to 15-26 października 2018. Jest kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnym pilgrzymowaniem do sankutarium MB w Guadalupe proszę o bezpośrednie kontakt z ks. Łukasz w najbliższych dniach.

8.      Pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana przez nasze Duszpasterstwo planowana jest na 28 maja - 4 czerwca 2019 r. W połowie czerwca zostanie podany szczegółowy program. Koszt ok. 4,000 tys zł i 200 USD.

9.      Trwają nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św. w ciągu tygodnia oraz w soboty po Mszy św. o godz. 17:00 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

10.  20 maja 2018. Odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie odrestaurowanego Domu Polskiego w Dublinie przy 20 Fitzwilliam Place. Dom ten jest od 1990. Centrum życia społeczno-kulturalnego Polonii w Dublinie. Dom ten spełniał również funkcję centrum duszpasterstwa polskiego w Dublinie zanim Polacy otrzymali kościół św. Audoen’a.

11.  Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) obchodzimy w niedzielę 3 czerwca. Uroczysta Msza św. z procesją ulicami wokół kościoła o godz. 12:30. Prosimy o zgłaszanie do procesji szczególnie dzieci które przystapiły w tym miesiącu do I Komunii świętej: dziewczynki do sypania kwiatków; chłopców do dzwonków. Potrzebni są również dorośli do baldachimu, przenośnego ołtarza, obrazu i utrzymania porządku itp. funkcji.

12.  Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim błogosławieństwem i umacnia Waszą codzienność swoją obecnością. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2018-07-15

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne