Aktualności

Aktualności 18 września 2015 wyświetleń: 1221

20 września - XXV niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia duszpasterstwa

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV niedziela w ciągu roku

20.09.2015

1. Podczas Mszy św. w niedzielę 20 września o godz. 12:30, rodziny z grupy północnej Domowego Kościoła kończą pierwszy etap formacji i rozpoczynają następny przez przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Ten akt będzie dokonany przed Komunią świętą. Prosimy o modlitwę w intencji członków DK którzy rozpoczynają nowy okres formacji  i tych którzy wezmą udział w rekolekcjach od 2 do 4 października.

2. W niedzielę 20 września, po mszy św. o godz. 12:30, spotkanie organizacyjne dla grupy przygotowującej się do I Komunii św. Proszę zgłaszać dzieci do ks. Łukasza.

3. Kolejne spotkanie grupy starszej kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 9 października, po mszy św. o godz. 19:00. Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do młodszej grupy (11-16 lat) – termin spotkania młodszej grupy będzie podany wkrótce.

4. Katecheza Dobrego Pasterza 2015/2016 dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Rozpoczęcie nowego roku 10 października. Spotkania będą prowadzone w każdą sobotę. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy:         Anna:  085 713 2241 /weglowskanna@gmail.com lub Joanna: 087 261 4790 / joanna.szczypka@gmail.com.

5. Serdecznie dziękujemy grupie wolontariuszy za sprzątniecie kościoła. Jak zauważyliście plastikowe pudełka na śpiewniki uległy zniszczeniu.  Prosimy o składanie śpiewników po zakończeniu Mszy św. z lewej lub prawej strony ławki.  

6. Powstaje 4 Krąg Domowego Kościoła, któremu będzie asystował o. Bartłomiej Parys. Spotkanie kontaktowe nowego kręgu odbyło w sobotę 19 września o godz. 19:00.

7. 26 września Spotkania Małżeńskie zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach „5 Języków Miłości” czyli praktyczna pomoc/narzędzie komunikacji. Początek godz. 15:00 przy kościele św. Audoen’a w salce św. Anny. Ostateczny termin zgłoszeń w biurze  Duszpasterstwa do wtorku 22 września, telefonicznie lub przez e-mail.

8. Pierwsze po wakacjach spotkanie kręgu biblijnego w środę 23 września po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19.45 w salce św. Anny. Kontynuujemy rozważania w oparciu o Ewangelię św. Mateusza.

9. Zapraszamy na modlitwę o dobre i liczne powołania do kapłaństwa 
i w intencji kapłanów w każdy czwartek.

10.  Polacy pracujący w Gardzie zapraszają do zapoznania się z programem dotyczącym zwalczania rasizmu w Irlandii. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki. A więcej informacji znajdziemy na stronie www.ireport.ie. Link do strony także na stornie duszpasterstwa.

11. Druga Taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na Cross Care.

12. Ofiary złożone w ostatnią niedzielę na wsparcie misji w Zambii wyniosły € 2,500. Bóg zapłać.

13. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audonen’a  organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu 2016. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

Kilka nowych inicjatyw:

Msza Święta z udziałem dzieci

Począwszy od pierwszej niedzieli września (06.09) Msza Święta sprawowana o godz. 11.00 będzie Mszą Św. z udziałem dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, aby ze swoimi pociechami uczestniczyli właśnie w tej Mszy Świętej. Podczas tej Eucharystii, będzie krótkie kazanie dla dzieci. Po komunii świętej błogosławieństwo dzieci. Każde dziecko uczestniczące w tej Eucharystii dostanie książeczkę, do której przez cały rok będzie wklejać obrazki, które otrzyma zawsze na zakończenie Mszy Świętej.

Dziecięca Scholka

Zapraszamy rodziców do tworzenia dziecięcej scholki. Chętnych prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem. Wszelkie ustalenia dotyczące prób i spotkań w późniejszym terminie. Zapraszamy już dziś.  

Biblijne opowieść – katecheza dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci po komunii świętej (wiek od 8 – 12lat) na dodatkową katechezę pt. Opowieści biblijne. Będą się one odbywały w każdy 2 i 4 piątek miesiąca. Chętnych rodziców prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem. W tym tygodniu podejmiemy decyzję o prowadzeniu katechez ze względu na brak chętnych.

ŚDM Kraków 2016

W przyszłym roku w lipcu w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Jest to spotkanie przeznaczone dla osób w wieku 16 – 35 lat. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem. Pierwsze spotkanie przygotowujące do wyjazdu 27 września po Mszy Świętej wieczornej.

aktualizowano: 2015-10-04

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne