Aktualności 19 czerwca 2015 wyświetleń: 2000

ogłoszenia duszpasterstwa

12 Niedziela Okresu Zwykłego

21.06.2015

1.     Weź udział w ogólnopolskiej inicjatywie i PODPISZ SIĘ ZA ŻYCIEM.

W następną niedzielę, po mszach świętych, wolontariusze komitetu „Stop Aborcji”, będą zbierać podpisy pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisu w obronie życia.

2.     Dzisiaj kończymy Kurs Przedmałżeński w Duszpasterstwie Polskim. Następny kurs zostanie przeprowadzony w listopadzie. Dokładna data zostanie podana po wakacjach.

3.     Kolejne spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w środę 24 czerwca po Mszy Świętej wieczornej, ok. 19.45.
w salce św. Anny.
 Jako, że jest to ostatnie spotkanie biblijne przed letnią przerwą, zapraszamy, by przyjść ze „swoim” ulubionym fragmentem biblijnym
i się „NIM” z nami podzielić.

4.     W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30, harcerze z Dublina dziękują Bogu za kolejny rok harcerskiej pracy i zabawy, prosząc o Boże Błogosławieństwo na czas letnich obozów i biwaków. Wszystkich, którym harcerstwo jest bliskie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.     Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II,  dziś, po Mszy Świętej wieczornej.

6.     Bardzo prosimy o ofiary na pokrycie rachunku za ubezpieczenie kościoła: w tym roku rachunek wynosi 9,113.70 Euro. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 5,860 Euro. Z ofiar z okazji święcenia pokarmów zebraliśmy 1,848 Euro. Przy średnio 650 osobach obecnych  na niedzielnych Mszach św., ofiara 12 Euro od osoby pokryłaby kwote ubezpieczenia.  W ostatnią niedzielę wpłynęło 250 Euro. Do dzisiaj zebraliśmy 5,860 Euro. W tej sumie są ofiary ze święcenia pokarmów i jednorazowa anonimowa ofiara 500 Euro. Z ofiar regularnych uczestników niedzielnej Mszy św. wpłynęło do tej pory 3,513 Euro, co oznacza że ok. 300 osób już wzięło udział w zbiórce na ubezpieczenie. Serdecznie dziękujemy tym darczyńcom. Bardzo proszę aby  osoby które jeszcze nie złożyły swej ofiary w zbórce wsparły  nasze Duszpasterstwo przez nastepne 2 niedziele, kiedy księża i kolektorzy będą zbierać ofiary na wspomniany cel przy wyjściu z kościoła.

7.     Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 27 czerwca. Zaczynamy o godz. 10:00.

8.     Konsultacje prawne w każdą druga niedzielę miesiąca o godz. 19:00 po Mszy św. wieczornej

9.     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-06-21