Aktualności 20 kwietnia 2024 wyświetleń: 104

21 kwietnia 2024

1. IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 21 kwietnia, i na Tydzień Modlitw o Powołania (21-27.04)
- wraz z naszymi Klerykami wprowadzamy akcję SAKRAMENT ZA POWOŁANIE.
Przekazujemy prośbę skierowaną do naszych parafian, żeby ofiarowali Sakrament w intencji powołanych do naszego Zgromadzenia
- przyjętą Komunię św.
- Spowiedź św.
- uczestnictwo w Mszy św.
Przynajmniej raz w miesiącu.

2. W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się przyjęcie relikwii męczenników polskich z Peru przez wspólnotę polską w Thurles w południowo zachodniej Irlandii. Błogosławieni franciszkanie, Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, zostali zamordowani 8.08.1991 przez komunistycznych terrorystów w Peru.

3. Na stole z kopertami w naszym kościele są wyłożone formularze na których można wypisać intencje Mszy św. które będą odprawione przez nowo wyświęconych w maju kapłanów z Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Wypełnione formularze prosimy odnieść do zakrystii, będą one następnie praesłane do Seminarium w Poznaniu.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

23 kwietnia 2024 - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika

25 kwietnia 2024 - Święto św. Marka, ewangelisty

5. Zapraszamy na krąg biblijny w czwartek 25 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00 do salki sw. Anny.

6. Serdecznie prosimy o pomoc  w sprzątaniu kościoła w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 10:00.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

8. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2024-05-03