Aktualności 20 lutego 2016 wyświetleń: 1792

Ogłoszenia duszpasterstwa

2 niedziela Wielkiego Postu

21.02.2016

1 W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15, zaś w środy zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali o godz. 18:30 przed Mszą Świętą.

2.  W sobotę 27 lutego podczas Mszy św. o godz. 18:00 i w niedzielę 28 lutego podczas wszystkich Mszy św. kazania nt. „Świętości Życia” wygłosi ks. Ryszard Halwa SAC, redaktor naczelny czasopisma „Moja Rodzina”: www.mojarodzina.org, zaangażowany także w budowanie ładu społecznego i obronę życia nienarodzonych w Polsce - www.prawy.pl, www.fundacjasos.pl .

3.    Interdyscyplinarny panel wokół wybranych zagadnień opieki perinatalnej odbędzie się 28 lutego, o godz. 13:30 w kościele św. Audoen’a.

4.  Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę 27 lutego, o godz. 10:00. Jak zawsze każda para rąk jest potrzebna.

5.     Biblioteka św. Audoen’a jest otwarta w każdą niedzielę od 10:40  do 12:20. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.

6 Krąg biblijny w środę 24 lutego po Mszy Świętej wieczornej ok 19.45 w salce św. Anny

7.     Kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla starszej grupy w piątek 26 lutego o godz. 19:30.

8.     11 lutego odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego obchodów 170 Rocznicy konsekracji kościoła św. Audoen’a, 10 Rocznicy przekazania tego Polonii w Dublinie i 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Główne obchody planujemy na 18 września i 16 października 2016.

9.      Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się 20 marca  po Mszy Świętej o godz. 12.30 w salce św. Anny. Wszytkich uczestników proszę o przybycie.

10.  Proponowane formy postu w piątki w Kościele w Irlandii:

- powstrzymywanie się od mięsa lub innych pokarmów

- powstrzymywanie się od alkoholu i papierosów

- włącznie się w modlitwę rodzinną

- uczestniczenie we Mszy św.

- adoracja Najświętszego Sakramentu

- odprawianie Drogi Krzyżowej

- powstrzymywanie się od pokarmów przez dłuższy czas i dzielenie się   pokarmem z potrzebującymi

- pomaganie biednym, chorym, starszym i samotnym

W Polsce obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki i tak samo jak w Irlandii, zachowanie postu ilościowego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem, zachowując co do ilości i jakości pokarmu zwyczaje miejscowe. Abstynencja, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2016-03-11