Aktualności 20 listopada 2015 wyświetleń: 1682

34 Niedziela w Ciągu Roku

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2015

1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata oddajemy cześć  Chrystusowi jako ukrzyżowanemu Królowi. Przez krzyż utworzył On święty lud i królewski naród. W swoim królestwie pojednał On wszystko ze sobą. On jest prawdziwym Królem-Pasterzem który prowadzi swój lud do pokoju.

2. Towarzystwo Chrystusowe, zgromadzenie zakonne do którego należą księża prowadzacy duszpasterstwo przy kościele sw. Audoen’a, obchodzi dzisiaj swoje główne święto. Chrystusowcy zostali załozeni przez kard. Augusta Hlonda w 1932 roku do pracy wsród polskich emigrantów.

3. Kurs ALPHA w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a – początek w niedzielę 22 listopada o godz. 19:00, po Mszy Św. wieczornej.

4. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu,  zapraszam do wzięcia udziału w 15 minutowych rozważaniach adwentowych na temat „Znaków obecności i miłości Boga do człowieka” po wszystkich Mszach św. Rozważania poprowadzą pp. Maria i Ryszard Karolewscy - para małżeńska z Poznania, odpowiedzialna za kontakty z Domowym Kościołem za granicą.

5. Podtrzymując piękną tradycję, w listopadzie modlimy się za naszych zmarłych wypisywanych na kartach wypominkowych. W naszej wspólnocie  modlimy się za zmarłych w następujący sposób: - w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15 - w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za zmarłych przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania grupy dorosłych w piątek, 27 grudnia, godz. 19:45.

7. Trwa zbiórka funduszy na ogrzewanie w zbliżającym się sezonie jesienno – zimowym. Przez ostatnie 7 niedziel zebraliśmy kwotę 3,230 euro. Nasz cel to 3,500+ euro. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na ogrzewanie zostanie przeprowadzona ostatni raz w tym roku przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy Świętej.

8.  Bóg zapłać grupie sprzątającej kosciół w ostatnią sobotę. Cieszy fakt że do grupy dołączają nowe osoby.

9. Akcja Babushka Boxes została zakończona w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim którzy ją wsparli.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej intencji.

aktualizowano: 2015-12-24