Aktualności 22 maja 2015 wyświetleń: 1928

Ogłoszenia duszpasterstwa

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

24.05.2015

1.      30 i 31 maja odbędzie się dzień wspólnoty grup Domowego Kościoła z całej Irlandii. Członkowie Domowego Kościoła będą uczestniczyć w naszym kościele we Mszy św. w niedzielę 31 maja, o godz. 12:30.

2.      W sobotę 30 maja zapraszamy na spotkanie z Tomaszem i Małgorzatą Terlikowskimi. Odbędzie się ono w kościele po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 19.00. Tomasz Terlikowski jest  redaktorem naczelnym kwartalnika “Fronda” i redaktorem naczelnym stacji Telewizja Republika.

3.      Zainteresowanych udziałem w Światowych Dniach Młodzieży zapraszamy na spotkanie 31 maja po Mszy Świętej wieczornej.

4.      Informujemy że Kolejne spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się dopiero w środę 27 maja po Mszy Świętej wieczornej, ok. 19.45. w salce św. Anny.

5.      Tegoroczna pielgrzymka do Knock odbędzie się 13 czerwca. Wyjazd o godz. 7:30 rano, powrót o godz. 21:30. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii.

6.      Kurs Przedmałżeński w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’s zostanie przeprowadzony 19, 20 i 21 czerwca. Zgłoszenia proszę składać drogą e-mailową lub osobiście.

7.       Bardzo prosimy o ofiary na pokrycie rachunku za ubezpieczenie kościoła: w tym roku rachunek wynosi 9,113.70 Euro. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 3,860 Euro. W ostatnią niedzielę wpłynęło na ten cel 862 Euro.

8.      W piątek 22 maja odbyło się w Irlandii referendum w sprawie małżeństwa. Konferencja Biskupów Katolickich Irlandii publikuje swoje stanowisko w sprawie małżeństwa w kontekście referendum w jęz. angielskim i polskim na stronie internetowej – adres podany jest na stronie internetowej naszego duszpasterstwa. Bardzo dziękuję za  podpisy złożone pod petycją popierajacą stanowisko biskupów irlandzkich broniących małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Petycję z podpisami z naszego kościoła i innych polskich ośrodków duszpasterskich przekazałem do Episkopatu Irlandii.

9.      Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach prezydenta Polski 24 maja i do modlitwy w intencji naszej ojczyzny.

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-06-19