Aktualności

Aktualności 23 marca 2019 wyświetleń: 305

24 marca - III Niedziela Wielkiego Postu

                    Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu
                                                          24.03.2019

1 Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoen’a organizuje pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ. Termin:28 maja-4 czerwca 2019 r. Program szczegółowy jest dostępny na stronie internetowej www.kosciol-dublin.pl w zakładce Życie wspólnoty→Wydarzenia Duszpasterstwa. Ponieważ wylot będzie z Dublina a niez Polski, jak wcześniej podawano, cena wyjazdu to 4,990 PLN i 200 USD.

2 W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30; Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz. 17.15, zaś w środę o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą świętą.

3Rekolekcje wielkopostne odbędą się 5, 6 i 7 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Tyburowski, dr teologii i nauk patrystycznych,  duszpasterz polski w Limerick.

4 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jego celem jest podkreślanie nadrzędnej wartości życia ludzkiego, budzenie wrażliwości na sens
i wartość życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. O zainicjowanie tego święta zaapelował Jan Paweł II. W odpowiedzi, Zebranie Plenarne Episkopatu Polski uchwaliło w 1998 roku datę obchodów na 25 marca.               
W związku z Dniem Świętości Życia, w duszpasterstwie polskim pragniemy wspomóc dzieło Obrony Życia oraz organizacje, które na jej rzecz działają.            
Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w niedzielę 24go marca na Mszy Św. o 12:30 oraz w poniedziałek 25go marca podczas Mszy o 11:00
i 19:00.Wierni bedą mogli także wspomóc materialnie Fundację Małych Stópek, której działania obejmują m.in. formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko.  W kościele Św. Audoena w tym tygodniu organizujemy zbiórkę na rzecz tej Fundacji. Dobrowolne datki prosimy składać do skarbony na końcu ławek. Więcej o Fundacji można dowiedzieć się z broszurek oraz bezpłatnych gazetek przy skarbonie oraz na stronie www. dlazycia.info.

 

5 W niedzielę 31go marca po mszy o godz. 18:00 Straż Św. Audoena zaprasza Parafian powyżej 18go roku życia na projekcję filmu „Pasja” (2004). Obraz, nakręcony na podstawie Biblii oraz wizji Anny Katarzyny Emmerich, przedstawia ostatnie dwanaście godzin Jezusa Chrystusa przed ukrzyżowaniem.  Projekcja odbędzie się Salce Św. Anny. Wstęp wolny.

6 Kolejne Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek 28 marca po Mszy św. wieczornej.Kontynuujemy rozważanie w oparciu o Ewangelię św. Łukasza.

 

7 Zgodnie z wymaganiami polityki bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i podatnych dorosłych w Kościele w Irlandii, 16 marca 2016 r., rektor kościoła św. Audoen'a mianował za aprobatą władz Archidiecezji Dublińskiej panią Beatę Kozłowską przedstawicielem Ochrony małoletnich i podatnych dorosłych. Pani Beata Kozłowska ma przygotowanie prawnicze i doświadczenie ze służby w policji. W sprawach dotyczących zagrożenia dobra małoletnich i podatnych dorosłych prosimy zwracać się do pani Kozłowskiej lub jednego z posługujacych przy kościele księży.

 

 

aktualizowano: 2019-04-13

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne