Aktualności

Aktualności 25 listopada 2017 wyświetleń: 615

26 listopada - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia duszpasterstwa

 

Ogłoszenia duszpasterskie

34 Niedziela w ciągu roku

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2017

 

 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata oddajemy cześć  Chrystusowi jako naszemu Królowi i Panu. Uroczyste ogłoszenie Chrystusa Królem i Panem przez wladze duchowne i państwowe miało miejsce 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Podczas Mszy św. w dzisiejszą niedzielę odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Towarzystwo Chrystusowe, zgromadzenie zakonne do którego należą księża prowadzacy duszpasterstwo przy kościele sw. Audoen’a, obchodzi dzisiaj swoje główne święto. Chrystusowcy zostali założeni przez kard. Augusta Hlonda w 1932 roku do pracy wsród polskich emigrantów.
 3. We wtorek 28 listopada nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19:00 ze względu na dzień skupienia księży chrystusowców z prowincji brytyjskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy św. u księży Jezuitów na Gardiner Street o godz. 18:15.
 4. W Uroczystość Chrystusa Króla, wniedzielę 26 listopada, Katolicy w całej Irlandii będą wzorem Polaków odmawiać Różaniec w obronie życia i wiary “Rosary on the Coast for Life and Faith”. Łącząc się z Irlandczykami duchowo zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele w niedzielę 26 listopada o godz. 14:30 w j. angielskim i o godz. 17:00 w j. polskim.  Catholics in Ireland are hoping countrymen will turn out in force to do spiritual battle for their nation through praying the Rosary. Following Poland and Italy’s lead, the “Rosary on the Coast for Life and Faith” will take place all over Ireland on November 26 — the Feast of Christ the King.
 5. W niedzielę 26 listopada po Mszy św. O godz. 18:00 Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody w Dublinie zaprasza na nabożeństwo uwielbiebienia po Mszy św. wieczornej. W tym dniu rozpocznie formację nowy rocznik członków SECIM.  
 6. 8-10 grudnia 2017r. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody organizauje Kurs Samuel. Zapisy: www.secim.pl (kursy – Samuel, Dublin) Kontakt: tel: 0-872-393-235, secim.dublin@gmail.com. Zapisy do 04.12.2017.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18:00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczególnie zapraszamy dzieci po pierwszej komunii świętej. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzajacą za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00.
 8. Za tydzień Adwent. 
 9. We wszystkie piątki Adwentu będzie możliwość dodatkowej spowiedzi św. od godz. 17:30. Do spowiedzi można przystąpić 30 min. przed rozpoczęciem Mszy św. w ciagu tygodnia i w niedziele. Spowiedź św. podczas mszy św. niedzielnej można odbyć tylko w sytuacji wyjątkowej – wypełnienie obowiązku  uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej wymaga rezygnacji z innych praktyk religijnych w tym samym czasie.
 10. W niedzielę 3 grudnia, po Mszy św.o godz. 12:30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Rozpoczynamy zbiórkę na ogrzewanie. Koperty na ten cel są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła.
 12. Biuro Duszpasterstwa czynne w piątki od 15:00 do 17:30; w innym czasie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu.   
 13. Zapraszamy do współtworzenia naszych scholek. Chętnych do wspólnego śpiewania wraz z dziećmi zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 10:30 w korytarzu przy kościele. Zaś próby scholi dorosłych o godz 17.00 w kościele. Szczególnie apelujemy o dołączenie do scholi dorosłych.
 14. W przyszłą niedzielę poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można wziąć z koszyka przy ołtarzu Matki Bożej .  Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na wydatki związane z działalnością duszpasterstwa.
 15. Dziękujemy wolontariuszom za sprzątniecie kościoła w minion sobotę.
 16. Od przyszłej niedzieli będzie można składać nie psujacą się żywność i środki czystości dla bezdomnych Dublina w korytarzu przy kościele.
 17. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.
aktualizowano: 2017-11-26

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne