Aktualności 24 marca 2017 wyświetleń: 1727

26 marca - IV niedziela Wielkiego Postu

4 Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2017

1. Ks. prał. Bogusław Zieziula, proboszcz parafii św. Jana Pawła II z Ignatek pod Białymstokiem, który przeprowadził rekolekcje w naszym Duszpasterstwie 18-20 marca, serdecznie dziękuje za ofiary na budowe kościoła złożone dla Parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach. Ofiary wyniosły €1,100 od biorących udział w rekolekcjach, €50 od Domowego Kościoła i $101.73 od Irlandki (Vanessa). Budowę kościoła można obserwować na stronie internetowej Parafii: www.ignatki.archibial.pl

2. Przy kościele św. Audoen’a trwa kurs przedmałżeński. Następny kurs planujemy w czerwcu.

3. Zapraszamy członków i sympatyków Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody na nabożeństwo uwielbienia w niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Bardzo proszę osoby które składają ofiary w kopertach rejestrowanych o przyjście do zakrystii po Mszy św. lub skontaktowanie się z ks. Stanisławem w biurze w celu złożenia podpisu pod deklaracją potrzebną do zwrotu podatku dla naszego Duszpasterstwa.

5. W czasie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, zaś w środę o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą Świętą.

6. Prosimy pielgrzymów którzy nie wpłacili jeszcze połowy kosztu pielgrzymki do Fatimy o wpłacenie tej sumy jak najprędzej. Pozostałą część proszę wpłacić do końca marca. Spotkanie pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia w salce św. Anny po Mszy św. o godz. 12:30 i po zmianie tajemnic Żywego Rózańca.

7. Dziękuję za pozytywna odpowiedź na apel włączenia się do odmawiania różańca w Kole Różańcowym. Mamy już pełną różę. Tworzymy obecnie 2 różę aby uczcić w 100 rocznicę objawień MB w Fatimie. Będziemy ofiarować drugą dziesiątkę Różańca w intencji rządzących Polską, aby podejmowali decyzje zgodne z wolą Bożą. Mamy za co jako naród i jako jednostki dziękować Bogu. Ciągle jest dużo problemów których bez wstawiennictwa NMP nie damy rady rozwiązać. Czekamy w zakrystii na chętnych.

8. “Dublińscy artyści dla Janusza Radgowskiego” zapraszają na wieczór artystyczny 25 Marca o godzinie 19.00 w salce polskiego kościoła Księży Chrystusowców St Audoen. Janusz Radgowski, jest niepełnosprawnym maratończykiem, który przemierza tysiące kilometrów na wózku inwalidzkim, a wszystkie środki, które kwestuje przekazuje na rzecz ciężko chorych dzieci. On sam mieszka ośrodku pomocy społecznej. Tego wieczoru wspólnie z organizacjami z Polski, Włoch, Austrii oraz USA, będziemy kwestować na rzecz wózka dla Janusza, który ostatnio się rozpadł. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Czym więcej nas będzie tego wieczoru tym większą mamy szansę zebrać wystarczające fundusze i sprawić Januszowi ogromną przyjemność, gdyż przez połączenie video będzie nam towarzyszył na żywo.

9. W Święto Zwiastowania NMP kilkanaście osób podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Akt adopcji duchowej będziemy odmawiać dzisiaj w czasie każdej Mszy św.

10. Sprzedaż przedświąteczna będzie odbywać się na placu przed kościołem w niedziele 2 i 9 kwietnia oraz w Wieką Sobotę 15 kwietnia. Wynajmowanie stoiska u p. Joli – telefon w Biurze Duszpasterstwa.

11. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 1 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:00.

12. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim błogosławieństwem i umacnia Waszą codzienność swoją obecnością. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2017-04-19