454rozdzialy * Aktualności | Duszpasterstwo Polaków w Dublinie

Aktualności

Aktualności 25 sierpnia 2017 wyświetleń: 506

27 sierpnia - 21 niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia Duszpasterstwa 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

21 Niedziela w okresie zwykłym

27.08.2017

 

1. W sierpniu nie będzie Mszy św. w j. angielskim w dni powszednie o godz. 13:15 z wyjątkiem wtorków.

2. Biuro Duszpasterstwa czynne tylko w piątki i po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu. Spowiedź tylko przed Mszą święta. 

3. Został ostatni tydzień zapisów dzieci na katechezę I komunijną. Zgłoszenia bezpośrednio do ks. Łukasza lub mailowo lprzewieslik@gmail.com. Ostatnim terminem zapisu dziecka na katechezę jest niedziela 3 września 2017. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania dziecka na przygotowania. Spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy zapisali już swoje dzieci odbędzie się 17 września po mszy św. o godz. 12.30. 

4. Kończy się czas wakacyjnego odpoczynku, od niedzieli 3 września na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy w sposób szczególny rodziny z dziećmi. Wraca też nasza dziecięca scholka. Chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 10:30 w korytarzu przy kościele. Zaś próby scholi dorosłych o godz 17.00 w kościele. 

5. Począwszy od września chcemy I Piątki Miesiąca przeżywać także z dziećmi, które przystąpiły już do spowiedzi i komunii świętej. Każde dziecko otrzyma książeczkę do wyklejania naklejkami, które bedzie otrzymywało w każdy I piątek miesiąca. W każdy I piątek miesiąca spowiedź od godz. 18.00, o 19.00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6. Katechezy dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie kandydatow odbędzie się w piątek 15 września o godz. 19:45 w kościele św. Audoen'a. Zapisy osobiście po Mszach w zakrystii lub w Biurze Duszpasterstwa - można umówić się na spotkanie telefonicznie. Warunki przystąpienia do nauk przygotowujących do sakramentu bierzmowania w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen'a:                                                  a. przynależność do Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen'a w Dublinie przy 14 High Str.
    b. uczestniczenie w coniedzielnej Mszy św. w kościele św. Audoen'a
    c. regularne przystępowanie do sakramentu spowiedzi i komunii św.
    d. życie zgodne z 10 Przykazaniami i Nauk
ą Kościoła

7. Kurs Nowe Życie zostanie przeprowadzony w kościele św. Audoen’a  27,28 
i 29 października przez grupę ewangelizacyjną ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej. Na kurs można zapisać się przez e-mail: biuro@kosciol-dublin.pl lub w Biurze Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen’a. Koszt od osoby €35.  Kurs koordynuje Beata Bargieł: michal.beata.bargiel@gmail.com; cell:085 763 7035.

8. Zebraliśmy na ubezpieczenie naszego kościoła €8,515.80. Koszt ubezpieczenia wynosi €10,070.00. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i polecamy tą sprawę waszej ofiarności.

9. W sobotę 9 września zapraszamy na spotkanie autorksie ze znanmy dzienikarzem śwledczym i pisarzem Wojciechem Sumlińskim. Serdecznie zaprasszamy do salki św. Anny o godz. 20.00

10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu koscioła w przyszłą sobotę po Mszy Świętej o 11.00. Każda para rąk jest potrzebna. 

11. 1 wrzesnia w Christ Church Cathedral w Dublinie odbędzie się koncert zespołu Chant 21 - jest to zespół kameralny złożony z wybitnych muzyków, pod dyrekcją JackaWisłockiego (tenora mieszkającego w Dublinie) oraz Jerzego Żaka z Warszawy (lutnisty i naukowca specjalizującego się w muzyce dawnej)  zaprezentuje muzyczne perły polskiego Baroku. 

Bilety do kupienia online na stronie Christ Church Cathedral:

http://www.christchurchtickets.com/events1/quam-felix-curia-what-happy-dwelling-baroque-music-of-poland-s-golden-age/

11. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzeniai zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2017-09-15

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne