Aktualności 27 grudnia 2014 wyświetleń: 2276

28 grudnia - Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia Duszpasterstwa

Niedziela Świętej Rodziny

1.     23 listopada 2014 odbyło się pierwsze spotkanie grupy małżenstw, które zdecydowały się rozpocząc wstępny program Domowego Kościoła. Utworzyły się 3 grupy małżeństw. Niedziela Świętej Rodziny jest świętem patronalnym członków Domowego Kościoła – z tej okazji składamy życzenia wielu łask Bożych wszystkim parom i ich rodzinom należącym do Domowego Kościoła. Nasze życzenia Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich rodzin chrześcijańskich w naszej Wspólnocie Wiary przy Kościele Polskim.

2.     W dzisiejszą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:30 harcerze przedstawią w naszym kościele Jasełka. Serdecznie zapraszamy.

3.     Ze względu na trwające odwiedziny duszpasterskie biuro parafialne w styczniu nie będzie czynne w środy i piątki. Sprawy biurowe można załatwić w każdą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej  oraz po  wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

4.     Zbliża się koniec roku, zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Dziękczynno- Błagalnej o godz. 19.00 oraz na nabożeństwo kończące stary rok z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.     Pierwszy Dzień roku to ostatni dzień Oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia – uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze Święte w Nowy Rok, będą sprawowane w porządku niedzielnym: 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

6.     Kurs przygotowujący do prowadzenia Katechezy Dobrego Pasterza, rozpocznie się 27 lutego 2015 w Dublinie. Zajęcia będą odbywały się w j. angielskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

7.     Działa biblioteka św. Audoen’a – na razie tylko w niedziele od 17.15 do 17.45. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.

8.     Tadeusz, który służył często przy  ołtarzu jako ministrant, lektor i kantor jest po operacji guza mózgu , potrzebuje stałej  opieki  24 godziny  na dobę,  został on przetransportowany do Polski do rodziny. Czeka go 8 tygodni chemioterapii , radioterapii i walka o życie.  Prosimy o modlitwę i pomoc materialną, którą  zbieramy w niedziele  28 grudnia po Mszach św.

9.     Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia
i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-01-17