Aktualności 27 lutego 2016 wyświetleń: 1707

Ogłoszenia duszpasterstwa

3 niedziela Wielkiego Postu

28.02.2016

1.  W naszej wspólnocie duszpasterskiej gościmy ks Ryszarda Halwę SAC, redaktora naczelny czasopisma „Moja Rodzina”: www.mojarodzina.org, zaangażowany także w budowanie ładu społecznego i obronę życia nienarodzonych w Polsce - www.prawy.plwww.fundacjasos.pl . Po Mszy św. ks. Ryszard Halwa będzie kwestował przed kościołem na węgiel dla Ośrodka Samotnych Matek w Piaskach Królewskich k / Warszawy.

2.    Interdyscyplinarny panel wokół wybranych zagadnień opieki perinatalnej odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, o godz. 13:30 w kościele św. Audoen’a.

3. Spotkanie grupy Alfa w niedzielę 28 lutego, godz. 19:00 w salce św. Anny.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek Modlitwa podczas mszy świętej w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej Nabożeństwo w intencji powołań. W Pierwszy Piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18.00 i droga krzyżowa o godz. 18:30. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu

i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00 szczególnie należących do Koła Żywego Różańca.

5. W sobotę 5 marca odbędzie się przy naszym kościele dzień wspólnoty Domowego Kościoła.

6.  Bóg zapłać grupie wolontariuszy za sprzątniecie kościoła.

7.   Biblioteka św. Audoen’a jest otwarta w każdą niedzielę od 10:40  do 12:20. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.

8.      Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się 20 marca  po Mszy Świętej o godz. 12.30 w salce św. Anny. Wszystkich uczestników proszę o przybycie.

9. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15, zaś w środy zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali o godz. 18:30 przed Mszą Świętą.

10.  Proponowane formy postu w piątki w Kościele w Irlandii:

- powstrzymywanie się od mięsa lub innych pokarmów

- powstrzymywanie się od alkoholu i papierosów

- włącznie się w modlitwę rodzinną

- uczestniczenie we Mszy św.

- adoracja Najświętszego Sakramentu

- odprawianie Drogi Krzyżowej

- powstrzymywanie się od pokarmów przez dłuższy czas i dzielenie                     się   pokarmem z potrzebującymi

- pomaganie biednym, chorym, starszym i samotnym

W Polsce obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki i tak samo jak w Irlandii, zachowanie postu ilościowego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem, zachowując co do ilości i jakości pokarmu zwyczaje miejscowe. Abstynencja, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2016-03-12