434rozdzialy * Aktualności | Duszpasterstwo Polaków w Dublinie

Aktualności

Aktualności 26 maja 2017 wyświetleń: 482

28 maja - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterstwa 

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

28.05.2017

1. Maj jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy świętej, przy figurze Matki Bożej.

2. XII Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 10 czerwca 2017. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Matka Najświętsza wzorem służenia Chrystusowi”. W Knock odbędzie się poświęcenie rodzin polskich i osób indywidualnych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymkę poprowadzi ks. biskup Raymond Field, biskup pomocniczy Archidiecezji Dublin i przewodniczący Komisji  Episkopatu Irlandii do Spraw Migracji. Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:00. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii. 

3. Kurs przedmałżeński planowany na czerwiec nie odbędzie się z powodu, zbyt małej liczby chętnych. Najbliższy kurs w naszym duszpasterstwie planowany jest na listopad, Ojcowie Dominikanie planują kurs w październiku. Osoby, które się zapisały i zapłaciły, prosimy o odbiór wpłat w zakrystii. 

4. W maju nie będzie Mszy św. w j. angielskim w dni powszednie o godz. 13:15 z wyjątkiem wtorków.

5. Zapraszamy ponownie do wspólnego pielgrzymowania. Tym razem celem jest sanktuarium Maryjne w Meksyku, Guadalupe. Termin pielgrzymki to 28.02 – 11.03. 2018 r. Cena ok 2100 € i 50 $. Wylot z Dublina i powrót do Dublina. Więcej informacji i wstępne zapisy telefonicznie lub mailowo: ks. Łukasz 086 089 84 36 lub lprzewieslik@gmail.com. Zapisy już tylko na listę rezerwową. Osoby, które już się zgłosiły na pielgrzymkę proszone są o kontakt z ks. Łukaszem w celu podpisania umowy i wpłaty zaliczki.

6. Zapisy na katechezę komunijną rozpoczną się w od Lipca. Ostatnim terminem zapisu dziecka na katechezę jest niedziela 3 września 2017. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania dziecka na przygotowania.

7. Zapraszamy członków i sympatyków Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody na nabożeństwo uwielbienia w niedzielę 28 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Za tydzień w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu – czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego .

8. Ofiary na ubezpieczenie kościoła można składać w kopertach, które są wyłożone na stoliku przy wejściu. Przy średniej uczestnictwa na Mszach w naszym kościele wynoszącej 600 osób, ofiara €15 od osoby w ciągu najbliższych dwóch miesięcy da nam potrzebne €10 tys. razem z ofiarami ze świąt. 

9. Parking przy kościele jest do dyspozycji parafian w czasie trwania nabożeństw. W innym czasie prosimy o informowanie Biura Parafialnego o parkowaniu.

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Święta w intencji nowych powołań. W Pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18.00, po Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W I sobotę Msza Święta o godz. 11.00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W czerwcu zapraszamy do wspólnego odmawiania litanii do NSPJ po każdej wieczornej Mszy Świętej.

 

11. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w przyszłą sobotę po Mszy Świętej i godz. 11.00. Każda para rąk jest potrzebna.

12. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. 

aktualizowano: 2017-06-16

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne