Aktualności

Aktualności 29 sierpnia 2020 wyświetleń: 409

30 sierpnia-XXII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU–30 sierpnia 2020

1.     So sakramentu pokuty będzie  można przystępować od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 - 18:50; w soboty 16:00-16:50,w niedziele 8:45-9:20 oraz 17:00-17:50  spowiedź będzie nadal odbywała się w zakrystii.

Podczas  Mszy śwętych w kościołach na terenie całej Irlandii może przebywać więcej niż 50 osób pod warunkiem przestrzegania rozporządzeń ministerstwa zdrowia. W razie większej liczby uczestników wolontariusze wskażą miejsce w korytarzu lub przed wejściem do kościoła. W zakrystii mogą przebywać maksymalnie cztery osoby.

2. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rządowych  i diecezjalnych norm dotyczących funkcjonowania kościoła. Uchybienia w tym względzie mogą skutkować zamknięciem  naszego  kościoła dla kultu publicznego. 

Bardzo prosimy o zapoznanie się z  informacjami  na temat  prewencji  rozprzestrzeniania się  wirusa Covid-19 wywieszonymi  w  kruchcie  kościoła oraz zawsze zachowywać dystans  2 metrów pomiędzy  sobą.  Pomogą  w  tym oznakowania  na ławkach  i  podłodze.  Po każdej  mszy  św.  ławki  muszą  być  wydezynfekowane  płynem  odkażającym. 

Do  wypełnienia  tych wymagań  ministerstwa  zdrowia  potrzebujemy  po  trzech  wolontariuszy  na każdą  mszę  niedzielną  i  w ciągu  tygodnia: jedna  osoba  do  koordynowania  ruchu  przy  wchodzeniu  i  wychodzeniu  z  kościoła,  dwie  osoby  do dezynfekcji  ławek  po mszy św.  Prosimy wolontariuszy o  zgłaszanie  się  do  tych  funkcji  drogą  mejlową,  telefonicznie lub  bezpozpośrednio  do jednegoz  kapłanów podając  dzień  i  godzinę  dyżuru.

3. Do odwołania nie zbieramy ofiar na tacę podczas Mszy św. Prosimy połączyć ofiary na pierwszą i drugą tacę i złożyć ją do koszyków przy ławkach podczas wychodzenia z kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

4. W lipcu w naszym Duszpasterstwie zostały rozwiązane dwie Róże Różańcowe ze względu ubytek członków. Rozpoczynamy rejestrację członków do nowej Róży. Zelatorem tworzącej się Róży został Mianowany pan Ryszard Podolec. Do nowej Róży Różańcowej można zapisać się w zakrystii lub przez email.

5. Zapisy na katechezę przygotowującą do Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku rozpoczną się 20 września 2020 i będą trwały do 11 października 2020. Zapisy, dokonywane przez rodziców dziecka, przyjmujemy w zakrystii.

6. Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie kandydatów w piątek 18 września po Mszy Św. wieczornej w salce św. Anny.

7. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę miesiąca: W Pierwszy Czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i nowe powołania. W Pierwszy Piątek - możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18.00. Po Mszy świętej - Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczególnie zapraszamy dzieci po pierwszej komunii świętej. W Pierwszą Sobotę - Mszę święta o godz. 11.00, po niej Różaniec


Wszystkim Parafianom i Gościom 
życzymy dobrej niedzieli

i błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2020-09-18

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne