435rozdzialy * Aktualności | Duszpasterstwo Polaków w Dublinie

Aktualności

Aktualności 4 czerwca 2017 wyświetleń: 478

4 czerwca - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4.06.2017

1. W dzisiejszą niedziele gości w naszej wspólnocie duszpasterskiej ks. dr Przemysław Drąg,  krajowy duszpasterz rodzin.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy świętej wieczornej, przy figurze Serca Jezusowego.

3. XII Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 10 czerwca 2017. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Matka Najświętsza wzorem służenia Chrystusowi”. W Knock odbędzie się poświęcenie rodzin polskich i osób indywidualnych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymkę poprowadzi ks. biskup Raymond Field, biskup pomocniczy Archidiecezji Dublin i przewodniczący Komisji  Episkopatu Irlandii do Spraw Migracji. Zbieramy się przed kościołem św. Audoen’a od 6:45. Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:00. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii. 

4. Kurs przedmałżeński planowany na czerwiec nie odbędzie się z powodu, zbyt małej liczby chętnych. Najbliższy kurs w naszym duszpasterstwie planowany jest na listopad, Ojcowie Dominikanie planują kurs w październiku. Osoby, które się zapisały i zapłaciły, prosimy o odbiór wpłat w zakrystii. 

5. W czerwcu nie będzie Mszy św. w j. angielskim w dni powszednie o godz. 13:15 z wyjątkiem wtorków.

6. Zapraszamy ponownie do wspólnego pielgrzymowania. Tym razem celem jest sanktuarium Maryjne w Meksyku, Guadalupe. Termin pielgrzymki to 28.02 – 11.03. 2018 r. Cena ok 2100 € i 50 $. Wylot z Dublina i powrót do Dublina. Więcej informacji i wstępne zapisy telefonicznie lub mailowo: ks. Łukasz 086 089 84 36 lub lprzewieslik@gmail.com. Zapisy już tylko na listę rezerwową. Osoby, które już się zgłosiły na pielgrzymkę proszone są o kontakt z ks. Łukaszem w celu podpisania umowy i wpłaty zaliczki.

7. Zapisy na katechezę komunijną rozpoczną się w od Lipca. Ostatnim terminem zapisu dziecka na katechezę jest niedziela 3 września 2017. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania dziecka na przygotowania.

8. Zapraszamy członków i sympatyków Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody na nabożeństwo uwielbienia w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) w niedzielę 18 czerwca. Msza św. z procesją ulicami wokół kościoła św. Audoen’a o godz. 12:30. Prosimy jak co roku wolontariuszy o pomoc w przeprowadzeniu procesji. Zgłoszenia w zakrystii.

10. Ofiary na ubezpieczenie kościoła można składać w kopertach, które są wyłożone na stoliku przy wejściu. Przy średniej uczestnictwa na Mszach w naszym kościele wynoszącej 600 osób, ofiara €15 od osoby w ciągu najbliższych dwóch miesięcy da nam potrzebne €10 tys. razem z ofiarami ze świąt. 

11. Parking przy kościele jest do dyspozycji parafian w czasie trwania nabożeństw. W innym czasie prosimy o informowanie Biura Parafialnego o parkowaniu.

12. Żegnamy Dorotę Józefiak, która z mężem Emilem i córkami wraca do Polski. Dorota założyła Scholę, która od 2013 r. śpiewa podczas Mszy św. W niedziele o godz. 18:00. Dziękujemy Dorocie za wielką pracę jaką wykonała w naszym duszpasterstwie i życzymy wielu łask Bożych całej Rodzinie Józefiak.

13. Wszystkim Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. 

aktualizowano: 2017-06-23

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne