Aktualności 2 września 2016 wyświetleń: 1602

ogłoszenia duszpasterstwa

XXIII Niedziela w ciągu roku

04.09.2016

• 2-ga edycja Kursu Nowe Życie zostanie przeprowadzona w kościele św. Audoen’a  9,10 i 11 września przez grupę ewangelizacyjną ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej. Dziś ostatni dzień zapisu na kurs. Koszt od osoby €25. Osoby, które brały udział w kursie Nowe Życie w kwietniu zapraszamy na Mszę Święta  w niedzielę 11 września o godz. 12.30 i zawiązanie wspólnoty.
  • Dekretem przełożonego, ks. Wojciecha Świątkowskiego, Prowincjała Chrystusowców na Wsypach Brytyjskich, ks. Arcenio Fiałek kończy posługę w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a w Dublinie. Ks. Arcenio swoją posługę rozpoczął w październiku 2014 roku, łączył ją z kursem języka angielskiego. Od września tego roku został skierowany do Polskiej Misji Katolickiej w Londyn-Ilford. Dziękując za jego posługę pragniemy wspólnie razem z nim modlić się na Mszy Świętej w niedzielę 11 września o godz. 12.30.
  • Wrzesień to czas uroczystych celebracji w naszym duszpasterstwie.
  • 18 września wraz ze wspólnotą irlandzką pragniemy dziękować Bogu za dar poświęcenia tego kościoła celebrując 170 lecie jego konsekracji. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat Episkoaptu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
  • 25 września pod przewodnictwem abp Diarmuida Martina, na uroczystej Eucharystii będziemy dziękować Bogu za przekazany 10 lat temu kościół w ręce polskiej społeczności. Po Eucharystii odbędzie się koncert dziękczynienia.
  • Powoli kończy się czas wakacyjnego odpoczynku, od niedzieli 4 września na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy w sposób szczególny rodziny z dziećmi. Wraca też nasza dziecięca scholka. Chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 10.00 w salce na plebani.
  • Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do I komunii Świętej.  Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 25.09 po Mszy Świętej o godz. 12.30
  • Rozpoczynają się katechezy dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie w piątek 16 września po mszy świętej wieczornej, o godz. 19.45. Spotkanie grupy młodzięzwoej, kóra kontunuuje spwje przygotowania 1 paźdzernika godz. 11.45
  • Trwa jeszcze remont toalet przy kościele. Można je używać przy zachowaniu ostrożności. Prosimy o wsparcie materialne remontu, ofiary można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.
  • W tym tygodniu do naszej wspólnoty przy duszpasterstwiem polskim o pomoc zwrócił się wujek małego Szymona, który choruje na Siatkówczaka, jest to rak oka. Jedyną nadzieją 15 miesięcznego dziecka jest bardzo droga operacja w USA. Przy wyjściu z kościoła leża informacje na temat Szymona i Fundacji, która zajmuje się zbiórką pieniędzy. Koszt leczenie to 2.000.000 zł. Więcej informacji także w linkach
  • 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
aktualizowano: 2016-09-23