Aktualności 6 listopada 2015 wyświetleń: 2303

ogłoszenie duszpasterstwa

32 niedziela w Ciągu Roku

08.11.2015

1. Podtrzymując piękną tradycję, w listopadzie modlimy się za naszych zmarłych wypisywanych na kartach wypominkowych. W naszej wspólnocie  modlimy się za zmarłych w następujący sposób: - w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15 - w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za zmarłych przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.  W tym tygodniu przypada 11 listopada – nasze święto narodowe, Rocznica odzyskania Niepodległości, pamiętajmy w tym dniu o naszej ojczyźnie. Na uroczystą Mszę Świętą zapraszamy w niedzielę 15 listopada o godz. 12.30. Po Mszy Świętej, harcerze ZHP z Dublina zapraszają na patriotyczne przedstawienie, które odbędzie się w krypcie.

3. Trwa zbiórka funduszy na ogrzewanie w zbliżającym się sezonie jesienno – zimowym. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone koperty z opisem OGRZEWANIE. Podobnie jak w ubiegłym roku potrzebujemy zebrać ok. 3500 -5000 euro. Przez ostatnie 5 niedziel zebraliśmy kwotę 1800 euro.

W nabożeństwach w naszym kościele uczestniczy ok. 600 -700 osób. Jeśli potrzebną kwotę podzielimy przez uczestników to wystarczy, aby każdy złożył na ogrzewanie ok. 7,5 euro. 3 osobowa rodzina – ok. 25 euro. Polecamy tą sprawę waszej ofiarności.

4.  Nauki przed chrztem w piątek po mszy świętej wieczornej ok. 19.30. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.

5. Fundacja „Pashli” pomagająca starszym ludziom na wschodzie, podobnie jak w ubiegłym roku organizuje akcję Babushka Boxes. Akcja polega na tym, aby przygotować małe pudełka prezentów w wielkości pudełek po butach. Informacje dotyczące akcji znajdują się na folderkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Gotowe prezenty można przynosić do kościoła do niedzieli 15 listopada.

6.  W następną niedzielę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II po Mszy Świętej wieczornej, zakończone błogosławieństwem relikwiami świętego.

7.    Kurs ALPHA w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a – początek w niedzielę 22 listopada o godz. 19:00, po Mszy Św. wieczornej. Na razie trwa szkolenie liderów, kolejne spotkanie dla nich dziś po mszy świętej wieczornej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej intencji.

aktualizowano: 2015-12-04