Aktualności 8 lutego 2015 wyświetleń: 2312

Ogłoszenia duszpasterstwa

5 Niedziela Okresu Zwykłego

8.02.2015

1.      Kurs przygotowujący do prowadzenia Katechezy Dobrego Pasterza, rozpocznie się 27 lutego 2015 w Dublinie. Zajęcia będą odbywały się w j. angielskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

2.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Wiecej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

3.      W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do włączenia się do Akcji Pączek dla Afryki. Pączki można nabyć przy wyjściu z kościoła, w korytarzu lub w salce św. Anny gdzie dzisiaj organizatorzy podają również kawę i herbatę. Dochód z sprzedaży pączków przeznaczony jest na sfinansowanie działalności punktu socjalnego w Republice Środkowej Afryki.

4.      Grupy Domowego Kościoła z Dublina, Corku, Belfastu, Derry i Letterkenny (15 par wraz dziećmi) wezmą udział w rekolekcjach, które poprowadzi O. Bartłomiej Parys SVD w Kerdiffstown House w Jamestown, w dniach od 13 do 15 lutego 2015. Grupy Domowego Kościoła rozpoczęły działalność przy Duszpasterstwie Polskim w kościele Św. Audoen’a 22 listopada 2014 r. Polecamy Waszym modlitwom wszystkie pary małżeńskie należące do Domowego Kościoła i prosimy o szczególną modlitwę w intencji tych które wezmą udział w rekolekcjach.

5.      W piątek 13 lutego katecheza przedchrzcielna po Mszy świętej o godz. 19.00.

6.      Od lutego biuro naszego Duszpasterstwa jest otwarte w środy i w piątki od 15:00 do 17:30.

7.      Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-02-20