Aktualności

Aktualności 7 marca 2020 wyświetleń: 459

8 marca-II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU08.03.2020

 

1.W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wiernych  do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.15, a w środy o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą świętą.

2.Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszym kościele w ostatni weekend marca. Więcej szczegółów już wkrótce.

3.Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 12 marcapo Mszy Świętej wieczornej. Kontynuujemy rozważania  w oparciu o Ewangelię według św. Łukasza.

4. Gorąco zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Można w ten sposób uzyskać odpust zupełny, który polega na całkowitym darowaniu przez Boga kary doczesnej pozostającej po odpuszczeniu grzechów.Żeby zyskać odpust zupełny muszą być spełnione wszystkie pięć warunków. Kolejność spełnienia tych warunków nie jest ważna. Najważniejsze jest by przez cały ten czas, (dzień) być w stanie łaski uświęcającej.

  • Stan łaski uświęcającej - spowiedź św. sakramentalna; jedna spowiedź wystarczy dla uzyskania kilku czy nawet kilkunastu odpustów, warunkiem jest by zawsze, za każdym razem być w stanie łaski uświęcającej.
  • Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego. Chodzi tutaj o samo przywiązanie, o radykalne zerwanie z jakąkolwiek sposobnością, o której wiemy, że może prowadzić nas do grzechu, nawet lekkiego; odrzucenie przywiązania do naszych słabości, złych skłonności, nałogów itp.
  • Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  • Dzieło odpustowe, czyn odpustowy.
  • Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Mario” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą, lub też wielu zmarłych, dusze w czyśćcu cierpiące, należy tutaj dokonać wyboru. Nie można ofiarować odpustu za drugiego człowieka żyjącego. Nie można jednocześnie ofiarować odpustu zupełnego za siebie i za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać tylko raz w ciągu dnia.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2020-03-14

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne