Aktualności 26 kwietnia 2014 wyświetleń: 3114

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

27.04.2014

1.  Serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła i uprzątnięciu dekoracji świątecznych. Zaczynamy w sobotę 3 maja ok. godz. 10.00. Każda para rąk potrzebna.

2.  Kilka ogłoszeń dotyczących wydarzeń związanych z Janem Pawłem II:

- w sobotę 3 maja w DOMU POLSKIM o godz. 18.00 odbędzie się występ artystyczny ku czci św. Jana Pawła II,

- 4 maja po Mszy Świętej o godz.11.45 na Gardiner Street u o. Jezuitów  odbędzie się projekcja krótkometrażowego filmu “Mamy Świętego”, ukazującego wpływ Papieskiego nauczania na Polaków w Dublinie

- także 4 maja po Mszy Świętej wieczornej o 18.00 w naszym kościele występ artystyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

3.  Po kanonizacji chcemy kontynuować nasze modlitwy przy papieskich relikwiach. Będą sią one odbywały w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej. Najbliższe nabożeństwo w niedzielę 18 maja.

4.  W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, zaś w pierwszy piątek na nabożeństwo ku czci NSPJ.

5. W sobotę  3 maja chciejmy pamiętać o naszej Ojczyźnie. To dzień Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz.18.00

6. W każdą środę wieczorem po Mszy Świętej odbywa się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy. Wiemy jednak, że nie raz trudno dotrzeć do kościoła w ciągu tygodnia pracy. Dlatego zachęcamy by swoje intencje zostawiać na wypisanych kartkach w małej skarbonce umieszczonej na ścianie przy ołtarzu Matki Bożej. Podczas nabożeństwa w środę będziemy zawierzać je Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej

7.  Katecheza przed chrztem w piątek 16 maja po Mszy Świętej wieczornej w salce św. Anny. Na katechezę zapraszamy rodziców, chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dzieci w maju w naszym kościele oraz tych, którzy zostali poproszeni by zostać chrzestnymi. Przypominamy zarazem iż formalności związane z chrztem dziecka załatwiamy w biurze duszpasterstwa przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym chrztem.

8.  Spotkanie kręgu biblijnego w środę 30 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej. W tym tygodniu: „Przypowieść o siewcy” – czyli Słowo Boże w moim życiu.

9. Kurs Przedmałżeński w sobotę i niedzielę 10 i 11 maja. Jednym z prelegentów kursu będzie p. Jacek Pulikowski. W niedzielę p. Jacek podzieli się też swoim doświadczeniem wiary w rodzinie na Mszy Świętej o godz. 12.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy. Jego konferencje są bardzo wartościowe.

10.  Tegoroczna pielgrzymka do Knock odbędzie się 14 czerwca. Więcej informacji w przyszłym tygodniu.

11. W dniach od 27.06 do 29.06 Duszpasterstwo Polskie w Irlandii planuje koedukacyjny obóz letni „Wakacyjne spotkania z Bogiem” dla młodzieży od 15-19 lat w ośrodku Clonmacnoise  nad rzeką Shannon na południe od Athlone w hrabstwie Offaly w Irlandii. Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do jednego z księży..

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-05-10