Aktualności

Aktualności 1 lutego 2014 wyświetleń: 1851

Ofiarowanie Pańskie - 4 niedziela w okresu zwykłego

Światło na oświecenie pogan i chwała ludu Twego

 

4 Niedziela Okresu Zwykłego - Ofiarowanie Pańskie

02.02.2014

 1.     Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie znane jako św. MB Gromnicznej. W naszej polskiej tradycji to dzień, który definitywnie kończy obchody Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień od 1997 roku w całym Kościele obchodzony jest jako dzień życia konsekrowanego i modlitwy za osoby konsekrowane. Wspólnocie Polaków w Dublinie posługują 3 Zgromadzenia zakonne: Dominikanie, Jezuci oraz Chrystusowcy. Dziś prosimy was o dar modlitwy w naszej intencji.

 2.     Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą, którą będziemy sprawować w int. Wszystkich Darczyńców kościoła św. Audoen’a w niedzielę 09.02 o godz. 12.30

 3.     W Poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chroniącego od chorób gardła. Po Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

 4.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci NSPJ. Nabożeństwo odbędzie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 5.     Sakrament Chrztu świętego będzie udzielany w niedzielę 16 lutego. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek 14 lutego po Mszy Świętej wieczornej w salce św. Anny

 6.     Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą niedzielę 09.02 po Mszy Świętej o godz. 12.30

 7.     Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek 21 lutego po Mszy Świętej wieczornej.

 8.     W trosce o rozwój wiary naszej wspólnoty chcemy zaproponować Duszpasterskie inicjatywy, które rozpoczynamy w tym miesiącu:

  1. Krąg biblijny – to miejsce spotkania ze Słowem Bożym. Nasze rozważania będziemy opierać o Ewangelię św. Marka, pierwsze spotkanie wprowadzające w środę 12 lutego o godz.19.30. w salce św. Anny. /więcej info.../

  1. Spotkanie duszpasterstwa przedsiębiorców –TALENT- dotyczące etyki w miejscu pracy w oparciu o nauczanie Jana Pawła II i naukę społeczną Kościoła – pierwsze spotkanie w czwartek 20 lutego po Mszy Świętej wieczornej

  1. W ramach przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II zapraszamy każdego 22-go dnia miesiąca do wspólnej modlitwy. Najpierw podczas Eucharystii wieczornej, a po Mszy Świętej we wspólnym nabożeństwie z błogosławieństwem relikwiami.

Zapraszamy do włączenia się w podejmowane inicjatywy i poszukiwanie wciąż nowych, które ubogacą życie naszej wspólnoty.

9.     Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-02-15

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne