Aktualności 17 maja 2014 wyświetleń: 2916

V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszanie Parafialne

1. Dzisiaj 18 Maja  w naszym Duszpasterstwie celebrujemy urodziny Karola Wojtyły. Po Mszy świętej o godz. 12.30 mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na spotkanie poświęcone jego działalności. Tematem będzie wpływ pontyfikatu i nauk papieża na Irlandię oraz Polskę przy urodzinowym poczęstunku.

Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18 będziemy modlić się przy papieskich relikwiach. Modlitwy te będą prowadzone w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.

2. Serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 24 maja. Zaczynamy o godz. 10.00. Każda para rąk potrzebna.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej Przy figurze Matki Bożej w prawej nawie Kościoła.

4. W każdą środę wieczorem po Mszy Świętej odbywa się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy. Intencje można wkładać do skrzynki przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 23 maja po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy – TALENT - dotyczące  etyki w miejscu pracy w oparciu o nauczanie Jana Pawła II i naukę społeczną Kościoła. Czwartek 22 maja, godz. 19.30 salka św. Anny

7. Następny Kurs Przedmałżeński w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’s zostanie przeprowadzony 21,22 i 23 czerwca. Zgłoszenia proszę składać droga e-mailową lub osobiście.

8. Tegoroczna pielgrzymka do Knock odbędzie się 14 czerwca. Wyjazd o godz. 7:30 rano, powrót o godz. 21:30. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii.

9. W dniach od 27.06 do 29.06 Duszpasterstwo Polskie w Irlandii planuje koedukacyjny obóz letni „Wakacyjne spotkania z Bogiem” dla młodzieży od 15-19 lat w ośrodku Clonmacnoise  nad rzeką Shannon na południe od Athlone w hrabstwie Offaly w Irlandii. Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do jednego z księży.

10. Pani Edyta Bednarczyk organizuje  w Swords 24 maja 2014 (przyszła sobota) rodzinny piknik charytatywny na rzecz swego sfinansowania operacji swego syna Mateusza Bednarczyka (www.mateuszbednarczyk.com). Matka Mateuszka będzie dziś  rozdawać ulotki z tą informacją po każdej mszy świętej przy wyjściu z kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-05-24