Aktualności 13 września 2014 wyświetleń: 2621

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - ogłoszenia duszpasterstwa

24 Niedziela Okresu Zwykłego

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1. W tym tygodniu wracamy do porządku w ciągu roku. Porządek Mszy Świętej sprawowanej w języku polskim bez zmian, od wtorku do codziennego planu wraca Msza Święta sprawowana w języku angielskim o godz. 13.15.  Zachęcamy do zabrania biuletynu, gdzie w szczegółowy sposób zostały podane informacje o tym co się dzieje w naszym duszpasterstwie. W sposób szczególny chcę zaprosić do wspólnego przeżywania I czwartku, dlatego w tym roku w każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą z homilią liturgiczną – nt. Eucharystii i jej przeżywania. Więcej informacji w biuletynie

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców nt. katechezy pierwszokomunijnej dla dzieci.

3. W tym tygodniu przypada data 17 września, w historii naszej Ojczyzny to tragiczny dzień ataku ZSRR na Polskę, pamiętajmy o tych którzy walczyli w obronie wolnej Polski. Dla naszego Duszpasterstwa w Dublinie to ważna data, gdyż 2006 roku, 17 września kościół św. Audoen’a w Dublinie został przekazany Polakom. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy stali u początków działalności Duszpasterstwa i Bogu zawierzajmy naszą przyszłość

4.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 udzielania Sakramentu Chrztu Św.  Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek 19.09 po Mszy Św. o godz. 19.00 w bibliotece na plebani. Zapraszamy także tych, którzy zostali poproszeni aby, być chrzestnymi.

5.  W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II, po wieczornej Eucharystii.

6. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, w przyszłą sobotę 20.09, zaczynamy o godz. 10.00. Każda para rąk jest potrzebna.

7. W przyszłą niedzielę II taca będzie przeznaczona na CrossCare – diecezjalną organizację pomocy potrzebującym. W ubiegłym roku zebraliśmy  na ten cel 375 euro. Za co CrossCare serdecznie dziękuje.

8. Zapraszam do służby przy ołtarzu, apel kieruję przede wszystkim do rodziców chłopców po I komunii świętej a nawet troszkę młodszych. Zbiórki planujemy organizować w soboty popołudniu, w odstępach co 3 tygodnie.  Chciejmy zadbać o wspólną liturgię naszego duszpasterstwa. Ponawiamy też apel o włączenie się w miarę swoich możliwości do scholii, która śpiewa na każdej wieczornej Mszy Świętej w niedzielę, lub czytania Liturgii Słowa.

9. Więcej szczegółowych informacji w biuletynie, który można zabrać z kościoła, pobrać ze strony internetowej lub zapisać się na elektroniczną listę i biuletyn otrzymywać na maila.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2014-09-27