Wydarzenia Duszpasterstwa

Wydarzenia Duszpasterstwa 6 grudnia 2014 wyświetleń: 1491

8 grudnia - Dzieło Duchowej Adopcji

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Z przeżywaną uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP łączy się podejmowanie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Co to jest Duchowa Adopocja?
Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Jest to adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka.Osoba podejmująca Duchową Adopcję zobowiązuje się do odmawiania modlitwy Duchowej Adopcji i 10 Różańca Świętego, może też dodatkowo podjąć wybrane przez siebie postanowienie lub post. 

W naszym Duszpasterstwie będzie można podjąć się Dzieła Duchowej Adopcji w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.00 i 19.00. 

Jeśli nie możesz podjąć duchowej adopcji w kościele poniżej możesz to uczynić prywatnie. Poniżej w pliku formuła przyrzeczenia duchowej adopcji oraz Modlitwa codzienna

aktualizowano: 2014-12-10

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne